wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. #WROinspiruje – wrocławskie firmy dzielą się wiedzą
#WROinspiruje – wrocławskie firmy dzielą się wiedzą źródło: organizatorzy

#WROinspiruje – w ramach tej akcji wrocławskie firmy dzielą się swoją wiedzą online. Chętnych nie brakuje. Oferują m.in. bezpłatne e-konsultacje, wsparcie, pomoc i naukę tańca.

Reklama

#WROinspiruje

to akcja zapoczątkowana przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i wrocławski startup ChallengeRocket. W związku z epidemią korona wirusa i wynikającymi z tego ograniczeniami m.in. stosowaną w szerokim zakresie pracą zdalną, wrocławskie firmy chętnie dzielą się wiedzą i za darmo wspierają swoimi usługami innych przedsiębiorców.

Dopisz się do bazy przez nasz formularz

– Taka mobilizacja jest nam teraz niezwykle potrzebna. Dziękujemy wszystkim, których postawa udowadnia, że Wrocław faktycznie pozytywnie inspiruje, nawet, a może szczególnie, w najtrudniejszych okolicznościach – podkreśla Magdalena Okulowska, prezes ARAW-u.

Magdalena Wypych, współorganizatorka akcji z ARAW-u dodaje: – Zauważyliśmy, że wiele firm w obliczu kryzysu zachowuje się bardzo odpowiedzialnie, zapomina na chwilę o swoim głównym biznesie i chce pomóc. W ramach #WROinspiruje chcemy takie pozytywne inicjatywy zgromadzić, promować je i pełnić rolę hubu informacyjnego.

Co robią uczestnicy #WROinspiruje

Wrocławski startup i współautor akcji – ChallengeRocket oferuje każdej firmie możliwość bezpłatnej rekrutacji kandydata i assessmentu umiejętności bez wychodzenia z domu.

– Nasza firma na co dzień działa w obszarze HR-tech,  pomagamy firmom w realizacji inteligentnych kampanii rekrutacyjnych, które angażują większą liczbę kandydatów niż zwykłe ogłoszenia o pracę i mierzą ich umiejętności. W szczególności skupiamy się na pozycjach związanych z nowymi technologiami i analityką danych. To nasz biznes. Na razie chcielibyśmy o nim zapomnieć. Stąd nasz udział w akcji i oferta, którą przygotowaliśmy – mówi Tomasz Florczak, współzałożyciel i CEO ChallengeRocket.

Paweł Kwiatkowski, współzałożyciel i przedstawiciel zarządu firmy dodaje: – W szczególności, jeśli jakakolwiek firma planuje większą liczbę spotkań rekrutacyjnych z kandydatami – może zgłosić się do nas. Postaramy się w ramach naszych możliwości im wszystkim pomóc, przenosząc cały proces assessmentu na platformę. Pomożemy również znaleźć odpowiednich kandydatów na pozycje związane z obszarami nowych technologii i programowania – zaznacza.

źródło: www.facebook.com/InvestInWroclaw

Z kolei Active Strategy oferuje bezpłatne e-konsultacje dla działów HR i menedżerów. W ramach wsparcia, można rezerwować 1 termin z konsultantem. W rozmowie może wziąć udział kilka osób z firmy. Wśród prowadzących rozmowy są Wojciech Paździor (rola lidera w kryzysie, podstawy pracy zdalnej, zarządzanie zmianą, komunikowanie zmian. http://bit.ly/WojciechPaździor-konsultacje) i Ewa Gomułka (radzenie sobie z emocjami i stresem, emocjonalne wsparcie zespołów, komunikacja w zespołach. http://bit.ly/EwaGomułka-konsultacje). Firma na swoich kanałach Facebook o LinkedIn otworzyła także zapisy na bezpłatny webinar.

– Jesteśmy firmą, której biznes polega się na dzieleniu się wiedzą i doradzaniu. Od lat pracujemy jako zespół rozproszony (remote team) i specjalizujemy się w przywództwie. Na szczęście nie musimy ratować naszego biznesu i możemy najpierw pomóc innym. Stąd udział w akcji i nasze bezpłatne konsultacje. Wymianą wiedzy wspierają się też członkowie klastra małych i średnich firm ITCorner – podkreśla Wojciech Paździor, CEO Active Strategy. 

LiveChat pomaga w obsłudze komunikacji online. Teraz, w przypadku gdy zainteresowany prowadzi organizację non-profit, oferują swoje narzędzie nieodpłatnie.

źródło: www.facebook.com/InvestInWroclaw

W najbliższych dniach do #WROinspiruje włączy się kolejna wrocławska firma – Monterail.

– Nasze 120-osobowe biuro już pracuje zdalnie. Jako firma produkująca oprogramowanie, mamy w tym zakresie duże doświadczenie. Potrafimy doradzić jak podczas pracy Home Office np. korzystać z poczty, jakich narzędzi używać do komunikacji czy jakie wsparcie zaoferować pracownikom – wylicza Bartosz Rega, współtwórca Monterail.

Pomysłów nie brakuje

Na 21 marca planowana jest premiera platformy startupu VDA dance – to platforma do nauki tańca online. Jej twórcy zareagowali jednak na bieżącą sytuację i już w tym tygodniu udostępniają swoje usługi nieodpłatnie – darmowe lekcje tańca, które będą streamowane na żywo, m.in. na FB i YT.

źródło: www.facebook.com/InvestInWroclaw

Kolejnym przykładem jest inicjatywa #gastrowrocław – przygotowywania darmowych posiłków dla pracowników służby zdrowia. To piękny gest wsparcia i wdzięczności za pracę na 200% w tej trudnej sytuacji. Lista placówek rośnie.

Zgłoś swoją firmę do #WROinspiruje

Organizatorzy zachęcają, by zainteresowani akcją zgłaszali się na adres:

[email protected] lub [email protected] Chcą zgromadzić i promować jak najwięcej pozytywnych inicjatyw, które są obecnie podejmowane przez wrocławskich przedsiębiorców.

Można też dopisać się do bazy

Fill out my online form.

#WrocławNaWynos

Restauracje, puby, bary i kawiarnia są obecnie zamknięte dla klientów. Mogą świadczyć jedynie usługi z dostawą. W tym trudnym czasie chcemy pomóc wrocławianom. Skorzystaj z naszej bazy działających lokali gastronomicznych i zamówcie jedzenie na wynos albo z dostawą.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl