wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie firmy ze statuetkami Dolnośląskiego Gryfa
Wrocławskie firmy ze statuetkami Dolnośląskiego Gryfa

Surveily, Eckert AS i Kolejkowo to wrocławscy laureaci tegorocznej edycji konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Wyróżnienie otrzymała także firma Atlas Ward Polska.

Reklama

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów biznesowych w regionie. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną rzeczywistość Dolnego Śląska.

Wielka Gala Biznesu tym razem online

Po raz pierwszy w historii konkursu w Wielkiej Gali Biznesu, podsumowującej przedsięwzięcie, można było uczestniczyć online.

– Z pewnością zapamiętamy 17. Edycję Dolnośląskich Gryfów na wiele lat – mówił Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A., Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Nikt z nas nie spodziewał tak daleko idącego paraliżu życia społecznego. Na naszych oczach dochodzi do największej transformacji polskiej gospodarki, a przede wszystkim do największej cyfrowej transformacji społecznej. Jako biznes wykazujemy ogromną mobilizację zmieniając swoje przedsiębiorstwa.

Nagrodzeni w siedmiu kategoriach

Podczas tegorocznej edycji przedsięwzięcia nagrodzono firmy w siedmiu kategoriach. Laureatami trzech statuetek zostały wrocławskie przedsiębiorstwa.

Nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój otrzymała firma Surveily Sp. z o. o. Stworzone przez nią oprogramowanie integruje się z istniejącą infrastrukturą telewizyjnych systemów dozorowych w przemyśle. Pozwala analizować wykryte zdarzenia i potencjalne zagrożenia przy pomocy sztucznej inteligencji. Według kapituły konkursu na nagrodę zasłużyła koncepcja rozwoju systemu Surveily, która jest unikatowa w skali światowej.

– Pamiętam, jak kilka lat temu z moim wspólnikiem siedzieliśmy na widowni tego samego wydarzenia, podziwialiśmy laureatów i myśleliśmy sobie, że fajnie by było, jakby na scenie była nasza firma – mówił Wojciech Tubek z Surveily Sp.z o.o.. – Dziś nadeszła ta przyszłość. To wyróżnienie jest dla nas największym zaszczytem i wielkim sukcesem zawodowym, który jest wynikiem pracy zespołowej. Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy, ale teraz jesteśmy doskonale zmotywowani.

Nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych powędrowała do Kolejkowa, czyli największej makiety kolejowej w Polsce. Dzięki mediom społecznościowym tworzy ono wystawę w taki sposób, aby łatwo angażować klientów w życie firmy.

Z kolei Dolnośląski Gryf w kategorii Dolnośląski Produkt Roku trafił do firmy Eckert AS Sp. z o.o. – dostawcy maszyn do cięcia CNC, którego doceniono za przecinarkę plazmowo-tlenową ONYX, należącą do najczęściej wybieranych urządzeń na arenie międzynarodowej.

Doceniono pomoc potrzebującym i wspieranie przedsiębiorczości

Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju trafiła do ARTE Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej, zatrudniającej osoby potrzebujące pomocy m.in. bezrobotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych czy uzależnionych. Najlepszym samorządem wspierającym biznes okazała się Gmina Jawor, a statuetkę Dolnośląskiego Gryfa dla firmy świadomej ekologicznie otrzymała spółka ZPAS S.A. - producent szaf, obudów teleinformatycznych, sterowniczych, automatyki oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie projektowania i budowy centrów przetwarzania danych.

W kategorii Lider transformacji biznesu przyznano w tym roku dwa wyróżnienia. Otrzymały je Lean-Tech sp. z o. o. - firma inżynierska, działająca jako biuro konstrukcyjne, biuro automatyki, a od niedawna także mechaniki, a także Atlas Ward Polska Sp. z o.o. z Wrocławia - przedsiębiorstwo zajmujące się budową obiektów wielkopowierzchniowych, m.in. logistycznych i produkcyjnych.

– Gratuluję wszystkim wyróżnionym, którzy dziś odbierają statuetki Gryfa – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Gratuluję pomysłowości i zaangażowania. Dziękuję za wszystko, co robicie w wymiarze gospodarczym, bo za tym zwykle idzie w parze także aktywność społeczna. Zawsze możecie liczyć na Wrocław i Dolny Śląsk. To Wy jesteście ekonomiczną solą tej ziemi. Dzięki Waszej pracy, zaangażowaniu, kreatywności możemy dzisiaj żyć w mieście demokratycznym, wolnym i możemy cieszyć się, że jesteśmy dynamicznie rozwijającym się regionem.

Gryf ewaluuje

Do kapituły konkursu należą wybitni przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz regionalnych władz administracyjnych.

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem przewodniczyć kapitule tak znamienitego konkursu – twierdzi Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda gospodarcza”. – Myślę, że możemy z całą pewnością powiedzieć, że Gryfy nie tylko przeżyły ten trudny czas w dobrej kondycji, a nawet na tym zyskały mimo niesprzyjających okoliczności. Być może stało się to w myśl maksymy – co nas nie zabije, to nas wzmocni. Gryf ewaluuje, dlatego już dzisiaj pewnie będziemy myśleli o nowych kategoriach odzwierciedlających tegoroczne wydarzenia. Cieszymy się, że również w tym roku było tak wielu kandydatów, co oznacza, że doceniają oni rangę naszego konkursu. Odmłodziła się i poszerzyła również nasza kapituła. Mamy młodych przedsiębiorców, nowych rektorów.

 Organizatorami konkursu byli: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Partner Merytoryczny firma PwC.

Pierwsza edycja Dolnośląskich Gryfów odbyła się w 2004 roku. Dotychczas w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 1650 dolnośląskich firm i samorządów, a statuetki przyznano 89 firmom, 24 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska, a także wręczono 2 wyróżnienia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl