wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie firmy nominowane do Gryfów 2016
Dolnośląskie Gryfy 2015 źródło: ZIG
Dolnośląskie Gryfy 2015

Dwadzieścia cztery firmy i samorządy spośród blisko 150 zgłoszeń znalazło się w finale tegorocznej 13. edycji konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”. Są wśród nich również wrocławskie przedsiębiorstwa.

Reklama

Do wyróżnionych wrocławskich firm należą m.in. Innovative Services Adam Stachowski, Zieta Prozessdesign Sp. z o.o. oraz Navitel sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich - nominowane do nagrody za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw. Na nagrodę mają też szanse:  PGF Urtica Sp. z o.o. – pretendująca do nagrody za społeczną odpowiedzialność biznesu oraz Dash Dot Creations Sp. z o.o. Sp. K., Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. i  Zieta Prozessdesign Sp. z o.o. (druga nominacja w tym roku) – mające szanse na nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego.  Z kolei wrocławskie spółki  Kendromed Sp. z o.o. i Nestmedic  Sp. z o.o. zostały nominowane w kategorii Dolnośląski Produkt Roku. Natomiast szansę na nagrodę dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem ma Powiat Wrocławski.

Po raz drugi uczestnicy konkursu mieli możliwość nadsyłania ankiet zgłoszeniowych w dwóch wersjach: elektronicznej oraz papierowej. Tym razem organizatorzy przewidzieli 8 kategorii konkursowych, w tym dwie nowe: nagrodę dla Ambasadora Dolnego Śląska skierowaną do firm i instytucji, które swoimi działaniami przyczyniają do promocji Dolnego Śląska poza granicami regionu i kraju oraz nagrodę dla Pioniera wieku cyfrowego – przewidzianą dla przedsiębiorstw, które dokonały przejścia z epoki postindustrialnej w epoką cyfrową.

– Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria  Innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw – mówi Marek Pasztetnik, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej. –  Chęć rywalizacji w tej dziedzinie zgłosiło aż 48 tegorocznych uczestników. To najwięcej w dotychczasowej historii konkursu.

Nie ogłoszono natomiast nominowanych  w kategorii: Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, jako że członkowie Kapituły postanowili w tym roku wybrać tylko jedną nominowaną firmę - laureata, który otrzyma statuetkę „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”. O tym, kto został wyróżniony w tej kategorii dowiemy się dopiero na Wielkiej Gali Biznesu dnia 17 października.

Konkurs „Dolnośląski Gryf- Nagroda Gospodarcza” jest organizowany przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, na którym poznamy wszystkich laureatów 13. edycji, nastąpi podczas Wielkiej Gali Biznesu dnia 17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl