wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
PTWP

CUX oraz IDENTT to młode wrocławskie firmy, które zostały laureatami tegorocznej edycji konkursu Start-Up Challenge.

Start-Up Challenge to konkurs, który odbywa się w ramach European Tech and Start-up Days –  imprezy towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

Biorą w nim udział twórcy i liderzy najciekawszych polskich i europejskich startupów z różnych branż, obecni na rynku nie dłużej niż 5 lat. Muszą mieć też na swoim koncie innowację, którą może być np. produkt, technologia, model biznesowy lub zoptymalizowany proces.

Szansa na wejście do świata wielkiego biznesu

Udział w konkursie to możliwość nauki od najlepszych, zaprezentowania się przed potencjalnymi inwestorami oraz pozyskania partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców gotowych inwestować w innowacyjne pomysły.

Zwycięzcy mogą liczyć na wejście do świata wielkiego biznesu oraz możliwość uzyskania merytorycznego, organizacyjnego lub finansowego wsparcia.

W tym roku w konkursie Start-Up Challenge wzięło udział 170 start-upów. Rywalizowały ze sobą w sześciu kategoriach branżowych:

  • new industry  Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny
  • environment –  ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów
  • tradition & modernity  przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo
  • health & biotechnology  medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia
  • business processes  zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR
  • client & lifestyle  handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

Wrocławskie start-upy w czołówce

Wrocławski startup CUX zwyciężył w kategorii business processes. CUX to pierwsze na świecie narzędzie do UX Automation, wykrywające wzorce zachowań i doświadczeń użytkowników na stronach. Pomaga firmom nie tylko zaoszczędzić czas, do tej pory poświęcany na samodzielną, manualną analizę danych, ale także utrzymać wzrost sprzedaży, przewidując, jakie będą zachowania klientów.

Tworzenie startupu to w 90% niewdzięczna praca. Wieczne balansowanie pomiędzy tym, co możemy zrobić, w czym jesteśmy lepsi, a tym, na co nie mamy środków i co jeszcze chcielibyśmy zrobić. Ta nagroda to forma docenienia, że ten wysiłek widać, on procentuje i warto starać się dalej. Młode firmy borykają się z nieufnością rynku, dla nas to również kolejna cegiełka do podniesienia poziomu zaufania do naszych działań. Cały czas rozwijamy się w kierunku przewidywania zachowań użytkowników, chcemy maksymalnie wspierać organizacje w ich zrozumieniu, co realnie przekłada się na biznes. W tym celu jesteśmy w trakcie pozyskiwania finansowania, aby móc zdobywać wiele rynków jednocześnie.

Paulina Walkowiak, dyrektor zarządzająca i współzałożycielka CUX

Drugim zwycięzcą Start-Up Challenge 2021 z Wrocławia jest IDENTT, twórca systemu wyposażonego w algorytmy wspierające proces weryfikacji tożsamości tam, gdzie jest ono niezbędne w procesie obsługi klienta. Automatyczna weryfikacja pozwala na dokładniejsze i bardziej wiarygodne zweryfikowanie dokumentu niż przy wykorzystaniu metod tradycyjnych. W połączeniu z biometrycznym sprawdzeniem wizerunku osoby, firma korzystająca z rozwiązań IDENTT ma zdecydowanie większą szansę na wykrycie wyłudzeń. IDENTT został laureatem w kategorii client and lifestyle.

W ścisłym finale, do którego zakwalifikowało się tylko 18 start-upów, wzięły udział także iinne młode firmy z Wrocławia m.in. CancerCenter.ai, PayEye oraz A4BEE Architects for Business.

Finał tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge odbył się 21 września 2021 roku w Katowicach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl