wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławska grupa Datarino - twórcy platformy Cluify otrzymała 6 mln złotych od funduszu Luma Ventures na dalszy rozwój oraz ekspansję międzynarodową.

Reklama

Datarino to jeden z czołowych podmiotów na rynku usług i rozwiązań Big Data w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Swoje doświadczenie zdobywali tworząc jedną z największych w tym czasie hurtowni danych w Naszej Klasie, aby kilka lat później, już jako Datarino Financial, prowadzić kompleksowe projekty m.in. z zakresu wywiadu gospodarczego umożliwiające ocenę ryzyka (KYC). Obecnie wśród klientów Datarino znajdują się najwięksi przedstawiciele branż finansowych i mediowych, w tym ING Bank Śląski, Boston Consulting Group, Hoist Finance i Grupa Onet. 

Specjaliści Big Data poszli o krok dalej - wykorzystując wiedzę z zakresu analityki danych, stworzyli Cluify, platformę internetową przenosząca świat klasycznej sprzedaży stacjonarnej na poziom możliwości, jakie posiada branża e-commerce. Cluify umożliwia dotarcie z reklamą online do osób odwiedzających dowolnie wybrane miejsce offline i weryfikację, czy osoba ta rzeczywiście odwiedziła sklep i dokonała zakupu. W efekcie właściciele sklepów tradycyjnych lub internetowych mogą bardzo precyzyjnie dotrzeć do osób odwiedzających stacjonarne punkty konkurencji. 

Rozwijają się w szybkim tempie

W 2016 roku strukturę grupy rozszerzono o RinoApps, studio gier i aplikacji mobilnych. RinoApps jest autorem popularnych tytułów mobilnych, w tym m.in. Haterick (serwis do narzekania) i Everybody (aplikacja identyfikującą niezapisane w książce telefonicznej numery). 

- Datarino od początku działalności rośnie w bardzo szybkim tempie. Stworzyliśmy 3 samodzielne,  nawzajem wspierające się projekty i poszerzyliśmy obszar działania na Czechy i Serbię. Jestem przekonany, że pozyskane fundusze znacząco przyspieszą rozwój grupy - mówi Edward Mężyk, CEO Grupy Datarino. 

(Edward Mężyk z Datarino i Tomasz Cichowicz Luma Ventures)

- Aktualnie pracujemy nad nowymi aplikacjami, nadajnikami łączącymi zalety beaconów i technologii Wi-Fi oraz rozszerzamy Cluify o kolejne nowatorskie możliwości. Rozmawialiśmy z wieloma funduszami, które były zainteresowane naszymi projektami, jednak to właśnie Luma przekonała nas swoim podejściem do biznesu i kompetencjami. Kadra nie tylko doskonale rozumie nasz rynek, ale dodatkowo ma szerokie doświadczenie i know-how w prowadzeniu podmiotów takich jak my. Tylko takie połączenie gwarantuje osiągnięcie sukcesu - dodaje prezes spółki. 

Inwestor postawił na ludzi i technologię

Luma Ventures (LV) to fundusz typu Venture Capital koncentrujący się na przedsięwzięciach IT z szeroko rozumianego obszaru Big Data i Data Science. Luma Ventures należy do nielicznych funduszy na rynku, które zarządzają wyłącznie prywatnym kapitałem. 

- Na naszą decyzję o inwestycji wpłynęły dwa główne czynniki – technologia oraz ludzie, którzy za nią stoją. Datarino to bardzo zgrany zespół, doświadczeni eksperci Big Data, a przede wszystkim nieustępliwi przedsiębiorcy z holistycznym i profesjonalnym podejściem do projektowania biznesu. Unikalne rozwiązania tworzone w grupie takie jak Datarino Finance czy Cluify bardzo szybko potwierdziły swoją wartość na rynku, co bezpośrednio przełożyło się na wzrost spółki. Dla Luma Ventures to bardzo ważna inwestycja z obszaru Fintech oraz Data Analytics.“ - podsumowuje Tomasz Cichowicz, Partner w Luma Ventures.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl