wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Wrocławski Park Technologiczny

Dzielą się wiedzą i wspólne opracowują innowacyjne rozwiązania – wszystko w ramach porozumienia Wrocławskiego Parku Technologicznego z firmą 3M. Do udziału w platformie współpracy włączyło się już ponad 20 firm z różnych branż.

Od lutego 2020 roku trwa współpraca Wrocławskiego Parku Technologicznego z firmą 3M. W ramach zawartego porozumienia prowadzone są działania na rzecz promowania wymiany wiedzy i doświadczenia między wrocławskimi przedsiębiorstwami oraz wspólnego opracowywania przez nie innowacyjnych rozwiązań, m.in. na rzecz przemysłu 4.0.

Współpraca z 3M daje wrocławskim przedsiębiorcom możliwość przedstawienia swoich pomysłów i rozwijania opracowanych przez nich innowacji na międzynarodową skalę. Korzystając z możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń, zyskują oni możliwość rozwoju własnych biznesów. Cieszymy się, że zawiązując partnerstwo z 3M, stworzyliśmy platformę, która realnie wspiera współpracujące z WPT firmy, otwiera przed nimi nowe możliwości biznesowego rozwoju

podsumowuje Maciej Potocki, prezes WPT
Od prawej strony: Anthony Crawford, dyrektor Zarządzający Operacją Produkcyjną 3M w Polsce i w Regionie Europy Wschodniej i Maciej Potocki, prezes Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego Fot. WPT
Od prawej strony: Anthony Crawford, dyrektor Zarządzający Operacją Produkcyjną 3M w Polsce i w Regionie Europy Wschodniej i Maciej Potocki, prezes Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego

Jak się uczyć to od najlepszych

W ramach porozumienia przedsiębiorcy związani z Wrocławskim Parkiem Technologicznym mają możliwość nawiązania współpracy z firmą 3M, która właśnie we Wrocławiu koncentruje swoją działalność produkcyjną w Europie.

Mogą oni włączyć się w realizację 12 projektów z różnych specjalizacji, takich jak inżynieria, analityka, biotechnologia, zielone technologie, tworzenie prototypów i budowa maszyn oraz technologia polimerów, w ramach których opracowywane są innowacyjne rozwiązania mające zastosowanie we wrocławskim SuperHub3M. Jest on największym w Europie centrum produkcyjnym firmy 3M, przy którym działa ośrodek badawczo-rozwojowy.

Zgłosiło się ponad 20 firm

Od lutego 2020 roku chęć nawiązania współpracy z 3M zgłosiło ponad 20 firm związanych z WPT, głównie działających w obszarze inżynierii, analityki oraz opracowywania prototypów i budowy maszyn. 15 z nich prowadzi obecnie szczegółowe rozmowy z 3M dotyczące dalszej kooperacji.

3M chętnie angażuje się w nowatorskie inicjatywy oraz inspiruje młodych naukowców. Nasza współpraca z Wrocławskim Parkiem Technologicznym jest kolejnym krokiem wspierającym rozwój innowacji w Polsce. Ten rok pokazał duży potencjał takiej współpracy zarówno w kontekście wymiany wiedzy i doświadczeń, jak też współpracy przy realnych, innowacyjnych projektach, których efekty znajdą zastosowanie w naszym wrocławskim SuperHub-ie produkcyjnym

mówi Anthony Crawford, dyrektor Zarządzający Operacją Produkcyjną 3M w Polsce i w Regionie Europy Wschodniej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl