wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Wrocławski oddział MAHLE zatrudnia juz ponad 200 osób www.pl.mahle.com
Wrocławski oddział MAHLE zatrudnia juz ponad 200 osób

Wrocławski oddział MAHLE Shared Services Poland Sp. z o.o., który wspiera globalne struktury grupy MAHLE w zakresie obsługi procesów finansowych i IT, działa w stolicy Dolnego Śląska od 2017 r. W krótkim czasie przedsiębiorstwo znacznie się rozwinęło, zatrudniając obecnie ponad 200 pracowników. Rekrutacja trwa.

Reklama

Koncern MAHLE, który jest wiodącym, międzynarodowym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, w Polsce posiada trzy oddziały: w Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim oraz we Wrocławiu, gdzie na swoją siedzibę wybrał biurowiec Nicolas Business Center przy ul. Świętego Mikołaja.

Główne zadania spółki to konsolidacja i standaryzacja procesów z obszaru finansów i IT, zwiększenie ich wydajności i jakości. Specjaliści IT koncentrują się nad wsparciem bieżących procesów IT w zakresie zarządzania aplikacjami biznesowymi ERP SAP, infrastruktura IT – serwery, storage, komponenty sieciowe LAN/WAN, sprzęt komputerowy i aplikacje użytkownika końcowego, Service Desk.

Wiedza specjalistów IT jest również wykorzystywana w pracach projektowych, nakreślonych przez strategię [email protected], mające na celu:

Wiedza, doświadczenie oraz wysoki poziom zaangażowania zostaje doceniany w grupie MAHLE. Część specjalistów staje się kluczowymi członkami zespołów Global Center of Expertise.

Jednym z pierwszych przykładów globalizacji procesu jest organizacja Service Desk 24/7 – „follow the sun" we współpracy z Shared Services w Meksyku oraz Indiach. Obecnie Service Desk wspiera użytkowników ze 170 lokalizacji globalnie na całym świecie.

– Możemy poszczycić się niezwykle kompetentnym zespołem zarządzającym, a nasza działalność udowadnia, że w stosunkowo krótkim czasie jesteśmy w stanie posiąść wiedzę i odpowiednie kompetencje i tym samym zapracować sobie na uznanie w oczach globalnej organizacji. Oczywiście, nie udałoby się to bez ogromnego zaangażowania i wyjątkowej motywacji pracowników, którzy są naszym największym atutem – twierdzi Daniel Seeger, Head of Shared Service Center Poland MAHLE.

Rekrutacja trwa

W stosunkowo krótkim czasie wrocławski oddział MAHLE znacznie zwiększył grono swoich specjalistów. Obecnie firma zatrudnia ponad 200 osób, jednak rekrutacja na wybrane stanowiska trwa i jest niewykluczone, że niebawem pojawią się kolejne oferty pracy, będące następstwem ciągłego rozwoju działalności przedsiębiorstwa.

– W tym roku chcielibyśmy dodatkowo zatrudnić od 50 do 70 osób, które zasilą nasze szeregi w zakresie finansów oraz IT, ale nie tylko. Wraz z rozszerzeniem zakresu naszej działalności pojawiają się wakaty na wcześniej nieprzewidziane przez nas stanowiska. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Podstawowym kryterium zatrudnienia jest jednak znajomość języka obcego, gdyż na co dzień współpracujemy z naszymi oddziałami rozsianymi po całej Europie – mówi Sabina Stachurek, Head of Human Resources Poland MAHLE.

MAHLE najczęściej rekrutuje na stanowiska związane z księgowością należności i zobowiązań (wymagana znajomość angielskiego/niemieckiego/hiszpańskiego/czeskiego), kontrolingiem oraz specjalistów z obszaru SAP, infrastruktury IT i Service Desk (znajomość jęz. niemieckiego)

Aktualne oferty pracy można sprawdzić w specjalnie przygotowanym systemie rekrutacyjnym.

fot. Pracownicy wrocławskiego oddziału MAHLE

Warto podkreślić, że pracownicy MAHLE, tworząc komitety organizacyjne, chętnie włączają się w kształtowanie wewnętrznej atmosfery, organizując i biorąc udział w wielu zewnętrznych wydarzeniach. Własna drużyna we wrocławskiej firmowej lidze piłki nożnej, udział w Biegu Firmowym i Mikołajowym, Szlachetna Paczka, liczne akcje charytatywne czy specjalna akcja, mająca na celu deklarację solidarności z pracownikami pochodzącymi z zagranicy – tylko potwierdzają doskonałą atmosferę pracy.

– Nasi pracownicy otrzymali od nas możliwość współtworzenia i kreowania wewnętrznej atmosfery, a ostatni rok, w trakcie którego sami zorganizowali wiele akcji charytatywnych, pokazał nam, że dając im przestrzeń do samorealizacji i twórczego działania, obraliśmy dobrą ścieżkę – dodaje Sabina Stachurek.

Aby sprawdzić aktualne oferty pracy i złożyć swoją aplikację, należy skorzystać z systemu: https://www.jobs.mahle.com/poland/pl/jobs. CV można również przesyłać bezpośrednio na adres e-mailowy [email protected]

Połowa pojazdów na świecie ma produkty MAHLE

fot. UM Wrocławia 

MAHLE jest wiodącym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, oferuje unikalne rozwiązania w dziedzinie silników, filtracji, elektryki/mechatroniki oraz układów chłodzenia. Jako światowy potentat w świecie technologii bierze aktywny udział w sportach motorowych — zarówno w wyścigach Formuły 1, jak i w wyścigu Le Mans. Innowacyjne produkty MAHLE są wykorzystywane w urządzeniach stacjonarnych i maszynach samobieżnych, a także w transporcie kolejowym, morskim i podczas lotów w przestrzeni kosmicznej. 50% samochodów na świecie posiada komponent produkcji MAHLE.

Firma jest już obecna na pięciu kontynentach i posiada około 170 zakładów produkcyjnych oraz 16 głównych centrów badawczo-rozwojowych. Na świecie zatrudnia 78 tys. pracowników. W Polsce znajdują się dwa zakłady produkcyjne, Centrum R&D w Ostrowie Wielkopolskim oraz Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.

Razem dla Przyszłej Mobilności

W odpowiedzi na wyzwania rynku motoryzacyjnego, jakie niesie za sobą m.in. migracja i rosnąca liczba mieszkańców aglomeracji miejskich, koncern MAHLE opracował własną propozycję, jako odpowiedź na przyszłe potrzeby mobilnych mieszkańców miast. To MAHLE Efficient Electric Transport (Efektywny Transport Elektryczny MAHLE) w skrócie MEET.

To również odpowiedź na rosnące ograniczenia w poruszaniu się pojazdami w centrach miast, niewystarczającą przestrzeń do parkowania i coraz bardziej restrykcyjne limity emisji spalin. Opracowywaniu koncepcji towarzyszyła oczywiście troska o zasady zrównoważonego rozwoju i świadomość potrzeby dbania o środowisko. Tak powstał zasilany elektrycznie pojazd MEET.

Czytaj także: Gigant przemysłu motoryzacyjnego we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl