wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Impel zabezpieczy 80. Tour de Pologne
Kolarz na trasie Tour de Pologne. W tle baner z napisem "Impel Group" Grupa Impel
Kolarz na trasie Tour de Pologne. W tle baner z napisem "Impel Group"

Tegoroczna trasa Tour de Pologne tym razem przebiega przez zachodnią i południową Polskę. Wyścig rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, później przeniesie na Dolny Śląsk, a zakończy na krakowskich Błoniach 4 sierpnia. Zabezpieczeniem imprezy zajmuje się wrocławska Grupa Impel.

Reklama

Na zawodników czekają m.in. ponad 200 km odcinek na trasie Leszno – Karpacz, odcinki górskie, a także indywidualna jazda na czas w Katowicach.

Jak podkreśla Janusz Pniak z Grupy Impel, jeden z koordynatorów ds. bezpieczeństwa wyścigu - nowa trasa to nowe wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa Tour de Pologne.

Każda edycja oznacza dla nas ogrom pracy nie tylko tej operacyjnej, w czasie samego wyścigu, ale również pracy związanej z planowaniem zabezpieczenia tego wydarzenia. W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, oprócz ochrony mety każdego z odcinków jesteśmy odpowiedzialni również za całą dokumentację związaną ze zmianą organizacji ruchu w Katowicach, czyli w miejscu, gdzie odbędzie się etap indywidualnej jazdy na czas
Janusz Pniak z Grupy Impel

Lang Team - organizator Tour de Pologne współpracuje z Grupą Impel, która co roku zabezpiecza mety wszystkich siedmiu etapów wyścigu. Wrocławska spółka zapewnia także bezpieczeństwo zawodnikom zakwaterowanym w hotelach na trasie wyścigu. Ochrania również parkingi z busami, wozami transmisyjnymi oraz pojazdami transportującymi sprzęt kolarski.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl