wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław z nagrodą Lidera Rozwoju Regionalnego - za wpływ na gospodarkę i wsparcie firm
Nagrodę Lidera Rozwoju Regionalnego odebrał Skarbnik Wrocławia, Marcin Urban. Przedsiębiorczy Wrocław
Nagrodę Lidera Rozwoju Regionalnego odebrał Skarbnik Wrocławia, Marcin Urban.

Stolica Dolnego Śląska została nagrodzona podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie, zorganizowanego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Tym razem Wrocław został doceniony "za realny wpływ na gospodarkę i wspieranie dolnośląskich przedsiębiorców". Nagrodę odebrał Skarbnik Wrocławia, Marcin Urban.

Reklama

Od wielu lat Wrocław dzięki współpracy samorządu, instytucji otoczenia biznesu, środowiska akademickiego i biznesu, przyciąga wielu nowych inwestorów i jest domem dla wielu małych i wielkich przedsiębiorstw. Właśnie te działania zostały zauważone i nagrodzone podczas tegorocznego Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbywał się w Krakowie 13 i 14 listopada br. Była to dziesiąta edycja tego wydarzenia, podczas którego spotykają się przedstawiciele środowiska naukowego, polskiego biznesu, przemysłu oraz samorządów. Było ono okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych trendów w życiu społecznym i gospodarczym.

Nagroda, jak papierek lakmusowy

To właśnie podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości Wrocław otrzymał nagrodę Lidera Rozwoju Regionalnego. Doceniono go "za realny wpływ na gospodarkę i wspieranie dolnośląskich przedsiębiorców". Nagrodę odebrał Skarbnik Miasta, Marcin Urban.  

Od 2015 roku w naszym mieście funkcjonuje Rada Przedsiębiorczości, w której biorą udział przedstawiciele miasta, ale co najważniejsze przedsiębiorców oraz organizacji ich zrzeszających, uczelni wyższych oraz osób z otoczenia biznesu. Wspólnie opracowaliśmy własną strategię rozwoju przedsiębiorczości. Ta nagroda jest takim papierkiem lakmusowym, który pokazał, że to działa.
Marcin Urban

Jak twierdzi Skarbnik Wrocławia, nagroda przyznana w Krakowie potwierdza, że wspólne działania miasta i wielu instytucji otoczenia biznesu tworzą w stolicy Dolnego Śląska klimat dobry dla biznesu.

Nagradzają gospodarne i rozwojowe gminy

Lider Rozwoju Regionalnego to ogólnopolski program, w którym Polska Agencja Przedsiębiorczości co roku nagradzają gminy wyróżniające się gospodarnością i rozwojem. Teraz do grona laureatów dołączył Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl