www.wroclaw.pl

    Wrocław wśród liderów X Rankingu Miast

    Stolica Dolnego Śląska znalazła się w pierwszej trójce X edycji Rankingu Miast, organizowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Ocenie podlegało tu sprawne działanie administracji, związane z wydawaniem decyzji potrzebnych do realizacji projektów zabudowy wielorodzinnej oraz obiektów biurowych i hoteli.

    Fot. organizatorzy

    Wrocław, Bydgoszcz i Poznań to najsprawniejsze miasta w zakresie działalności administracyjnej w 2019 r., obejmującej wydawanie decyzji administracyjnych potrzebnych do realizacji projektów zabudowy wielorodzinnej, biurowych i hotelowych – wynika z X edycji Rankingu. Jednak biorąc pod uwagę wyłącznie inwestycje biurowe, na podium znalazłyby się kolejno miasta: Gorzów Wielkopolski, Wrocław i Lublin. W przypadku hoteli byłyby to odpowiednio: Łódź, Wrocław i Poznań.

    Ranking Miast ma na celu wyłonienie samorządów najbardziej przyjaznych dla rozwoju inwestycji deweloperskich. Polski Związek Firm Deweloperskich, który zrzesza ponad 200 deweloperów mieszkaniowych i komercyjnych, za kryterium oceny przy wyborze zwycięzcy w badaniu uznał czas wydawania decyzji o warunkach zabudowy w połączeniu z pokryciem miast planami zagospodarowania przestrzennego oraz czas uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Od tego roku, sprawdza również, jak wygląda przestrzeganie terminów administracyjnych dla inwestycji komercyjnych – biurowych i hotelowych.