wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław doceniony za jakość życia. Ranking "Quality of Living" 2018
Wrocław
Wrocław

231 miast z całego świata i wśród najlepszych miejsc do życia Wrocław. Liderem, w międzynarodowego rankingu "Quality of Living" – od 9 lat jest Wiedeń.

Reklama

W ubiegłorocznym rankingu najlepszych miejsc do życia "Quality of Living" firmy doradczej Mercer, Wrocław był na miejscu 100. – w tegorocznym zestawieniu miasto utrzymało pozycję. Warto podkreślić, że w rankingu oprócz Wrocławia znalazło się tylko jedno polskie miasto – Warszawa, która zajęła 82. Miejsce.

W rankingu najlepszych miejsc do życia od 9 lat wygrywa Wiedeń. W pierwszej dziesiątce znalazły się: Zurych (2), Auckland w Nowej Zelandii (3), Monachium (4), Vancouver (5), Dusseldorf (6) i Frankfurt (7). Genewa (8), Kopenhaga (9) i Bazylea (10). Na końcu stawki są: stolica Jemenu Sana, Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Bagdad w Iraku.

W klasyfikacji najlepszych miejsc do życia brano pod uwagę m.in. sytuację polityczną, poziom oświaty, transportu, opieki medycznej, środowisko naturalne oraz oferty: kulturalną, konsumencką i mieszkaniową. W ten sposób porównywana jest jakość życia w poszczególnych metropoliach na całym świecie. Na podstawie tych danych międzynarodowe firmy i organizacje – mogą szacować wynagrodzenie dla specjalistów pracujących poza swoim krajem.

Wrocław najlepszy w pozyskiwaniu zagranicznych inwestycji

W rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19 Wrocław zajął 2. miejsce w kategorii miast średnich za przyjazność dla biznesu i 7. miejsce wśród wszystkich miast Europy Wschodniej. W dwóch innych kategoriach stolica Dolnego Śląska znalazła się w ścisłej czołówce. Raport opracowywany jest przez „fDi Magazine” – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times.

Czytaj więcej: Wrocław przyjazny dla biznesu – nagroda European Cities & Regions of the Future 2018/19.

Wroclaw is a beautiful place! – Film o Wrocławiu

źródło: invest in wroclaw

Wrocław dobry do pracy i życia

Wrocław jest najchętniej wybieranym przez managerów miastem do relokacji (Źródło: Antal Report: „Activity of professionals and managers in the labor market in Poland”, January 2017).

Czytaj więcej: Jakość życia we Wrocławiu

Został także wybranym najlepszym miastem do pracy i życia przez ekspatów, którzy cenią sobie wsparcie oferowane przez miasto nowo przybyłym. Wysoka jakość życia idzie w parze z niskimi kosztami utrzymania. Czynsze za najem mieszkania we Wrocławiu są niższe niż w Berlinie (40%), Barcelonie (37%), Pradze i Warszawie (źródło: Numbeo.com).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl