wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław kupił Pałacyk
Pałacyk przy ul. Kościuszki Mmaciek, fotopolska.eu
Pałacyk przy ul. Kościuszki

Gmina Wrocław, korzystając z przysługującego jej prawa pierwokupu, kupiła słynny wrocławski Pałacyk, czyli dawny pałac Schaffgotschów przy ul. Kościuszki 34. Nowy właściciel chce teraz przygotować koncepcję zagospodarowania wnętrza zabytkowego obiektu, ale jedno jest pewne – będzie on ogólnodostępny.

Wrocław kupił Pałacyk za 9 150 000 zł. Przedstawiciele miasta podkreślają, że obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom.

Chcemy, aby docelowo obiekt służył wszystkim mieszkańcom z przeznaczeniem na funkcje znajdujące się w kompetencjach Departamentu Spraw Społecznych. Aby to było możliwe, jako nowy właściciel Pałacyku, musimy w pierwszej kolejności przygotować koncepcję funkcjonalną dla tego miejsca - przeanalizować całą dokumentację obiektu oraz przygotować wariantowe. Szacujemy, że prace te potrwają ok. półtora roku

Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego UM Wrocławia.

Do tego czasu obiekt będzie funkcjonował najprawdopodobniej na dotychczasowych zasadach, ale dochody z tej działalności będą trafiać już do budżetu gminy. Obecnie w Pałacyku działalność prowadzi ok. 30 różnych podmiotów gospodarczych.

– O istotnych szczegółach postępowania zmierzającego do realizacji docelowego planu dla tego lubianego przez wrocławian miejsca będziemy na bieżąco informować – dodaje Tomasz Myszko-Wolski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl