wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Pałacyk przy ul. Kościuszki Mmaciek, fotopolska.eu
Pałacyk przy ul. Kościuszki

Gmina Wrocław, korzystając z przysługującego jej prawa pierwokupu, kupiła słynny wrocławski Pałacyk, czyli dawny pałac Schaffgotschów przy ul. Kościuszki 34. Nowy właściciel chce teraz przygotować koncepcję zagospodarowania wnętrza zabytkowego obiektu, ale jedno jest pewne – będzie on ogólnodostępny.

Wrocław kupił Pałacyk za 9 150 000 zł. Przedstawiciele miasta podkreślają, że obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom.

Chcemy, aby docelowo obiekt służył wszystkim mieszkańcom z przeznaczeniem na funkcje znajdujące się w kompetencjach Departamentu Spraw Społecznych. Aby to było możliwe, jako nowy właściciel Pałacyku, musimy w pierwszej kolejności przygotować koncepcję funkcjonalną dla tego miejsca - przeanalizować całą dokumentację obiektu oraz przygotować wariantowe. Szacujemy, że prace te potrwają ok. półtora roku

Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego UM Wrocławia.

Do tego czasu obiekt będzie funkcjonował najprawdopodobniej na dotychczasowych zasadach, ale dochody z tej działalności będą trafiać już do budżetu gminy. Obecnie w Pałacyku działalność prowadzi ok. 30 różnych podmiotów gospodarczych.

– O istotnych szczegółach postępowania zmierzającego do realizacji docelowego planu dla tego lubianego przez wrocławian miejsca będziemy na bieżąco informować – dodaje Tomasz Myszko-Wolski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl