wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
uczestnicy spotkania źródło: organizatorzy
uczestnicy spotkania

Uczą się, dzielą wiedzą i doświadczeniem. Programiści z Wrocław JUG świętują 10-lecie działalności.

Reklama

10 LAT WROCŁAW JUG – taki napis można przeczytać na budynku Pasażu Pokoyhofa. W ten sposób programiści skupieni w Wrocław JUG, świętują jubileusz działalności. Grupa obecnie liczy ponad dwa tysiące członków.

JUG, to skrót od Java User Group, czyli grupy użytkowników (programistów) Javy – jednego z najczęściej używanego języka programowania. Dotychczas w ramach Wrocław JUG odbyło się ponad 120 spotkań. Celem grupy jest wspólna nauka, dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń. Na każdym spotkaniu można posłuchać ciekawych prelekcji osób nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

10 LAT WROCŁAW JUG – taki napis można przeczytać na budynku Pasażu Pokoyhofa, źródło: JUG Wrocław

– Pomysł na spotkania programistów Javy do Wrocławia sprowadził Paweł Szulc, student Politechniki Wrocławskiej, który podpatrzył tę ideę, będąc na wymianie studenckiej. Później Paweł Zubkiewicz, Mateusz Gałek i Mateusz Glapiński postanowili uruchomić ogólnodostępnego Wrocławskiego JUGa, skierowanego zarówno do studentów jak i już pracujących programistów. Pierwszy wykład w ramach grupy odbył się 24 lutego 2009 roku na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego – mówi Marcin Stachniuk, lider JUGa.

Spotkania JUGa wspierają firmy działające we Wrocławiu, m.in.: DataArt, Dynatrace, DKA, SkyMind, SilesiaWorks, BNY Mellon, PGS Software, Spartez, Tieto, Pro4People, Ocado, Sii, SoftwareMill, EY, UBS, ITKontrakt, Collibra.

Aby dołączyć się do grupy, wystarczy zapisać się na Meetupie i przyjść na spotkanie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl