wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 10 lat Wrocław JUG
uczestnicy spotkania źródło: organizatorzy
uczestnicy spotkania

Uczą się, dzielą wiedzą i doświadczeniem. Programiści z Wrocław JUG świętują 10-lecie działalności.

Reklama

10 LAT WROCŁAW JUG – taki napis można przeczytać na budynku Pasażu Pokoyhofa. W ten sposób programiści skupieni w Wrocław JUG, świętują jubileusz działalności. Grupa obecnie liczy ponad dwa tysiące członków.

JUG, to skrót od Java User Group, czyli grupy użytkowników (programistów) Javy – jednego z najczęściej używanego języka programowania. Dotychczas w ramach Wrocław JUG odbyło się ponad 120 spotkań. Celem grupy jest wspólna nauka, dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń. Na każdym spotkaniu można posłuchać ciekawych prelekcji osób nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

10 LAT WROCŁAW JUG – taki napis można przeczytać na budynku Pasażu Pokoyhofa, źródło: JUG Wrocław

– Pomysł na spotkania programistów Javy do Wrocławia sprowadził Paweł Szulc, student Politechniki Wrocławskiej, który podpatrzył tę ideę, będąc na wymianie studenckiej. Później Paweł Zubkiewicz, Mateusz Gałek i Mateusz Glapiński postanowili uruchomić ogólnodostępnego Wrocławskiego JUGa, skierowanego zarówno do studentów jak i już pracujących programistów. Pierwszy wykład w ramach grupy odbył się 24 lutego 2009 roku na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego – mówi Marcin Stachniuk, lider JUGa.

Spotkania JUGa wspierają firmy działające we Wrocławiu, m.in.: DataArt, Dynatrace, DKA, SkyMind, SilesiaWorks, BNY Mellon, PGS Software, Spartez, Tieto, Pro4People, Ocado, Sii, SoftwareMill, EY, UBS, ITKontrakt, Collibra.

Aby dołączyć się do grupy, wystarczy zapisać się na Meetupie i przyjść na spotkanie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl