wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. W WPT udowodnili, że Wrocław jest miastem przedsiębiorczym

O tym, jaki potencjał i ogromna kreatywność drzemie w przedsiębiorcach prowadzących swoje firmy w stolicy Dolnego Śląska oraz w młodych ludziach zaczynających tu swoją karierę, rozmawiali uczestnicy drugiej edycji konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy”. Odbyła się ona 23 listopada br. we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Reklama

„Wrocław jest przedsiębiorczy” to konferencja zorganizowana przez Wrocławski Park Technologiczny, która już po raz drugi przyciągnęła licznych reprezentantów wrocławskiego środowiska biznesowego i naukowego, którzy ponownie rozmawiali m.in. o roli miasta we wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności.

W biznesie najistotniejsze jest otoczenie sprzyjające rozwojowi oraz właściwa atmosfera. Wrocław jest pod tym względem miejscem szczególnym. Staramy się tworzyć warunki sprzyjające temu, aby jak najłatwiej prowadziło się tu firmy.
Sebastian Lorenz, wiceprezydent Wrocławia

Biznes musi być odpowiedzialny nie tylko za siebie

W programie konferencji znalazły się m.in. rozmowy ekspertów o znaczeniu społecznej odpowiedzialności biznesu, sesje inspiracji z pitchingami innowacyjnych wrocławskich pomysłów oraz dyskusje o cyfryzacji i roli innowacji w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej i technologicznej.

W naszych firmach zwykle zastanawiamy się nad ich oddziaływaniem na otoczenie oraz dobrostan pracowników. Dlatego jednym z poruszanych tu tematów jest społeczna odpowiedzialność biznesu, która nie powinna być elementem marketingu, ale odrębną częścią działalności przedsiębiorstwa.
Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia

Przedsiębiorcy mają wpływ na przyszłość wrocławian

W trakcie konferencji zaprezentowano m.in. wyniki raportu „Odpowiedzialni za przyszłość”, wydanego przez WPT, Fundację Pro Mathematica i Insight. Jego uzupełnieniem był panel dyskusyjny pod hasłem „Za co odpowiedzialny jest wrocławski biznes?”, w którym wzięli udział przedstawiciele m.in. WPT, Credit Agricole, MPWiK Wrocław i Uniwersytetu WSB Merito.

Polski przedsiębiorca jest bardzo wartościową jednostką, która bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za mnóstwo ludzi dookoła m.in. swoich pracowników i ich rodziny, staje twarzą w twarz z wyzwaniami związanymi z podatkami i finansami. Uważam, że jest wart wsparcia i stworzenia odpowiedniego zaplecza. Chciałbym, aby było ono coraz silniejsze i pełniejsze.
Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Odsłonięto cyfrowe oblicze miasta

W trakcie konferencji zaprezentowany został również projekt Wro4digITal, czyli Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) z Wrocławia, utworzony przez konsorcjum 22 instytucji oferujących kompleksowe wsparcie w procesie transformacji cyfrowej.

Dzięki niemu dolnośląskie firmy oraz jednostki administracji publicznej będą mogły korzystać z nieodpłatnych usług eksperckich i zmodernizować sposób produkcji lub świadczenia usług zgodnie z obecnymi trendami cyfryzacyjnymi. W panelu dyskusyjnym „Cyfrowy Wrocław” o roli cyfryzacji w biznesie, dyskutowali przedstawiciele Kyndryl, Columb Technologies / Taxxo, Identt oraz Politechniki Wrocławskiej.

Tu dzieje się magia

Uczestnicy konferencji wzięli również udział w panelu dyskusyjnym pod hasłem „Czym jest dziś innowacja?”.  Zastanawiali się nad tym m.in. przedstawiciele WPD Pharmaceuticals, Healthcann, GREEN SEQUEST i Unitem Mower. Z kolei o tym, co napędza wrocławską przedsiębiorczość dyskutowali reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego, Kolejkowa, LightApply i Fundacji Imago.

Wrocław jest miejscem, gdzie wielkie rzeczy robi się wspólnie, a nie w pojedynkę. Właściwie każde przedsięwzięcie, które jest podejmowane w tym mieście, ma taki model działania. To sprawia, że tu dzieje się magia.
Barbara Mróz - Gorgoń, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl