wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław jako pierwszy na świecie z darmową usługą na rynku mobile
Wrocław jako pierwszy na świecie z darmową usługą na rynku mobile Rebtel

Szwedzka firma telekomunikacyjna – Rebtel uruchamia pierwszy na świecie zupełnie darmowy pakiet mobilny. Będzie on dostępny jedynie we Wrocławiu dla 10 tys. użytkowników. W pakiecie otrzymają nieograniczone rozmowy w kraju, SMS-y oraz 1 GB internetu na miesiąc.

Reklama

Szwedzka firma Rebtel wchodzi na rynek wrocławski, uruchamiając pierwszy na świecie mobilny plan za 0 zł. – W naszej karcie SIM oferujemy nieograniczone rozmowy, SMS-y i określoną liczbę danych w miesiącu. I to wszystko za dosłownie 0 zł. Mamy nadzieję, że oferta okaże się rewolucją na rynku – mówi Jonas Lörnell, Head of Rebtel Poland.

Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z bezpłatnych połączeń międzynarodowych z dowolnym użytkownikiem aplikacji Rebtel na całym świecie. W ramach pakietu internetowego do dyspozycji będzie 1 GB danych 4G do wykorzystania w miesiącu. W każdym momencie użytkownik będzie mógł dokupić dodatkowy transfer, m.in 5 GB za 15 złotych czy nawet 50 GB za 35 złotych.

Jak można zacząć korzystać z Rebtel?

Nowością na rynku jest również to, że aby zostać użytkownikiem sieci, nie możemy standardowo zamówić usługi. Oferta jest bowiem przeznaczona dla 10 tys. zaproszonych użytkowników. Zaproszenie otrzymujemy od jednego z ambasadorów Rebtel, których we Wrocławiu jest już około 500. Możemy również wypełnić wniosek o kartę SIM na stronie internetowej. Wniosek nie jest jednak równoznaczny z przyznaniem karty. O tym, czy otrzymamy kartę SIM, zostaniemy poinformowani e-mailowo.

– Naszego produktu nie można po prostu kupić. Aby dołączyć do sieci, musimy otrzymać zaproszenie od jednego z naszych ambasadorów. Na razie przyjmujemy tylko 10 tys. klientów. Z czasem rozważymy podniesienie tej liczby – tłumaczy Jonas Lörnell.

Przy wypełnianiu wniosku możemy zdecydować się zachować swój dotychczasowy numer i przenieść go do Rebtel lub wnioskować o nowy numer. Firma nie podpisuje z użytkownikiem umowy, więc z usługi można w każdej chwili zrezygnować.

Dlaczego Wrocław?

Rebtel uruchamia swój darmowy plan mobilny jedynie w stolicy Dolnego Śląska. Jednocześnie Wrocław ma posłużyć firmie jako punkt wyjścia do ekspansji na inne miasta w Polsce, a później – na inne kraje. Firma ma w planie wkrótce poszerzyć usługę o inne aglomeracje, m.in. Warszawę, Kraków czy Gdańsk.

– Wrocław to miasto dużych możliwości, które od lat prężnie się rozwija. Mieszka tu wielu interesujących młodych ludzi, do których w dużej mierze kierujemy nasze usługi. Dodatkowo swoje siedziby we Wrocławiu ma coraz więcej firm z całego świata. Uważamy, że to najlepsze miejsce do uruchomienia naszej oferty i poszerzania jej o kolejne miasta w Polsce oraz na świecie – podkreśla Jonas Lörnell.

O Rebtel

Rebtel to szwedzka firma technologiczna, rozwijająca globalne produkty i usługi w ramach międzynarodowych połączeń i usług finansowych. Główna siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie, gdzie 90-osobowy zespół (ponad 40 różnych narodowości) pracuje nad niekonwencjonalnymi i wolnymi od ograniczeń ofertami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl