wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław dziękuje BSH za sprzęt dla medyków
Wrocław dziękuje BSH za sprzęt dla medyków źródło: BSH

Trzydzieści trzy placówki medyczne walczące z pandemią koronawirusa w województwie dolnośląskim otrzymały sprzęt AGD od firmy BSH. – Bardzo dziękuję za przekazane placówkom sprzęty – to ważny gest, którego nie zapomni Wrocław – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Reklama

W ramach walki z pandemią COVID-19, spółka BSH wyposażyła w najpotrzebniejszy sprzęt AGD między innymi placówki we Wrocławiu Świdnicy i Wałbrzychu. Urządzenia przekazane zostały w odpowiedzi na zapotrzebowanie personelu medycznego.

– Jestem niezwykle dumny z postawy firmy BSH, która jest jednym z kluczowych reprezentantów branży produkcyjnej w naszym mieście. Pomimo niełatwej przecież sytuacji związanej z epidemią firma potrafiła już po trzech tygodniach wznowić działalność w zakładzie przy Żmigrodzkiej, a jednocześnie zaangażowała się w akcję #BoschwPogotowiu. Bardzo dziękuję za przekazane placówkom sprzęty – to ważny gest, którego nie zapomni Wrocław, jak również inne miasta Dolnego Śląska, które otrzymały w ten sposób wsparcie – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Pomoc trafiła m.in. do: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy oraz Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.

#BoschwPogotowiu

Szpitale i oddziały ratunkowe, które zgłosiły firmie BSH swoje potrzeby, otrzymały m.in. pralki, suszarki do ubrań, mikrofale oraz innego typu małe AGD marki Bosch. Sprzęt przekazano w ramach zainicjowanej przez spółkę akcji #BoschwPogotowiu. W sumie przekazano około 1000 sztuk urządzeń o łącznej wartości miliona złotych.

Firma zaangażowała się w pomoc medykom już w pierwszych dniach walki z wirusem COVID-19. Za sprawną koordynację akcji – obejmującą między innymi kontakty ze szpitalami i oddziałami ratunkowymi, przygotowanie sprzętu i koordynację wysyłek kierowanych do ponad 220 placówek w całym kraju – odpowiadał specjalnie powołany do tego zespół, do którego mógł dołączyć każdy chętny pracownik.

Czytaj także: BSH pomaga w walce z koronawirusem. #BoschwPogotowiu – pomoc dla szpitali o wartości 1 mln zł

– Walka na pierwszej linii frontu z epidemią koronawirusa jest niezwykle trudna i wyczerpująca. Często pracownicy służby zdrowia nie mają czasu, by zatroszczyć się o siebie. Za pośrednictwem akcji #BoschwPogotowiu chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność za ich poświęcenie i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt pozwoli jeszcze lepiej zaspokajać codzienne potrzeby personelu medycznego oraz pomoże zadbać o większy komfort pracy w tym trudnym dla wszystkich okresie – mówi Krzysztof Nagodziński, członek zarządu w firmie BSH, która jest producentem AGD marki Bosch. – Chciałbym też podziękować całemu zespołowi, który aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączył się w realizację tej inicjatywy – dodał.

Zdjęcia z przeprowadzonej przez BSH akcji dostępne są na stronie www.boschwpogotowiu.pl

BSH we Wrocławiu: produkuje i pomaga

Firma BSH działa na Dolnym Śląsku od 2017 roku. Firma ma dwie potężne fabryki lodówek i piekarników we Wrocławiu.

Koncern BSH we Wrocławiu aktywnie działa charytatywnie wspierając także organizacje pozarządowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl