wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Spotkania
  4. Wolontariat coachów ICC Poland dla pracowników i rodzin branży medycznej
organizatorzy

Menadżerowie, przedsiębiorcy i trenerzy – certyfikowani coachowie zrzeszeni w International Coaching Community Poland (ICC Poland) chcą pomagać pracownikom branży medycznej i ich rodzinom, którzy ucierpieli w związku pandemią koronawirusa. Projekt obejmuje wolontariat w zakresie bezpłatnych, interwencyjnych sesji. Specjaliści pomogą m.in. poradzić sobie ze stresem i odnaleźć się w sytuacjach kryzysowych.

Reklama

Przedstawiciele ICC Poland podkreślają, że w związku z pandemią koronawirusa, pracownicy służby zdrowia i ich rodziny szczególnie mocno odczuli skutki Covid-19. Dlatego wspólnie z kolegami i koleżankami z całej Polski uruchomili projekt Power Time Session adresowany do służb medycznych i ich najbliższych. Projekt obejmuje wolontariat w zakresie bezpłatnych, interwencyjnych sesji coachingowych.

– Chętni i potrzebujący, należący do grupy pracowników służb medycznych lub członkowie ich rodzin mogą się zgłaszać do naszego programu. Otrzymają profesjonalne wsparcie od indywidualnie przydzielonego im certyfikowanego Coacha ICC, w zakresie np. odnalezienia się w sytuacji kryzysowej, obniżenia poziomu stresu czy pomocy w znalezieniu rozwiązania w trudnej sytuacji – mówi Piotr Krzysztofik, koordynator regionalny programu ICC Poland i prezes GlobalLogic Polska we Wrocławiu.

Piotr Krzysztofik, źródło: GlobalLogic

Piotr Krzysztofik podkreśla, że od 20 lat pracuje w znanych, globalnych organizacjach na różnych stanowiskach, od specjalisty do prezesa międzynarodowej firmy.

– Przez ostatnie 18 lat rozwijam jednostki budując ich struktury i zespoły, 15 lat kieruję różnymi działami, depratmentami, centrami w Polsce i Europie Centralno Wschodniej. Moją pasją są ludzie i ich rozwój, najbardziej efektywne możliwości wykorzystania ludzkiego potencjału oraz osiąganie równowagi i balansu życiowego – dodaje.

Czytaj także:

Metoda InnerMastering

Sesje będą obecnie prowadzone wyłącznie w formie wideokonferencji lub telefonicznie, na życzenie klienta.

– Będziemy korzystać z metody InnerMastering, która umożliwia precyzyjne zdiagnozowanie potrzeb, zaplanowanie i przeprowadzenie tzw. interwencji coachingowej w celu przywrócenia lub wzmocnienia wewnętrznej harmonii klienta oraz narzędzia MindSonar, badającego system i hierarchię wartości oraz strategie myślenia klienta – dodaje Piotr Krzysztofik.

Piotr Krzysztofik podkreśla, że sesje coachingowe są prowadzenie w pełnej poufności, zgodnie z kodeksem etycznym Coachów ICC. Treści omawiane w trakcie sesji pozostają poufne.

Jak się zgłosić do programu?

Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać poprzez link do strony organizatorów akcji. Tam też znajduje się lista trenerów wraz z ich kwalifikacjami i zawodowym doświadczeniem.

Polska została podzielona na regiony i dla każdego regionu wybrano koordynatora projektu, który będzie koordynował przydzielanie coacha dla zainteresowanej osoby oraz ustalał dogodne terminy sesji. Patronat nad akcją objął Business Centre Club.

International Coaching Community Poland

ICC Poland jest pierwszą i najdłużej działającą holistyczną Szkołą Coachingu w Polsce. Od 2002 roku odbyło się ponad 100 edycji kursu ICC, a ogólna liczba certyfikowanych coachów ICC w Polsce przekroczyła już 1450 osób.

ICC jest organizacją zrzeszającą coachów na całym świecie, która jednocześnie jest szkołą coachingu. Program szkoły ICC został nagrodzony przez EMCC nagrodą European Quality Award (EQA).

ICC zrzesza ponad 14 000 coachów na całym Świecie - 46 akredytowanych przez ICC Trenerów Coachingu ma uprawnienia do kształcenia coachów ICC w 67 krajach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl