wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Absolwent wrocławskiej ASP laureatem konkursu Renault
Finaliści konkursu RENAULT-PASSION źródło: organizatorzy
Finaliści konkursu RENAULT-PASSION

Wojciech Karolczak, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zajął drugie miejsce w konkursie Renault – Passion For Design & Innovation. Zadaniem było zaprojektowanie wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej, następnej generacji Koleosa.

Reklama

Wojciech Karolczak obronił dyplom na Wydziale Wzornictwa w Pracowni Projektowania Środków Transportu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie, jako freelancer, zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem, ale chętnie skoncentrowałby się wyłącznie na designie środków transportu.

Zdobywca drugiego miejsca Wojciech Karolczak (z prawej), źródło: organizatorzy

W swojej pracy konkursowej przyjął założenie, że nowa generacja Koleosa to półautonomiczny samochód elektryczny, z czego wynika, że głównym ograniczeniem przy projektowaniu są używana technologia produkcji i przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Według designera przejawia się to w konwencjonalnej architekturze wnętrza. Projektant zastosował materiały i kolorystykę, które mają przybliżać do wrażeń kojarzonych z przestrzenią mieszkalną.

– W moim projekcie zależało mi na podkreśleniu ekskluzywności auta poprzez dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Zdecydowałem się na naturalne materiały, ale w nowoczesnych formach. Miały one funkcjonować w kontraście do zastosowanych w samochodzie nowoczesnych rozwiązań technologicznych – mówi Wojciech Karolczak.

2. miejsce Wojciech Karolczak, fragment projektu, wizualizacja: organizatorzy

Oprócz nagród pieniężnych oraz jazd testowych nowym Renault Koleos, laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wręczenie nagród odbyło się w podczas październikowych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl