wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Straciłeś pracę z powodu koronawirusa? Złóż wniosek o dodatek solidarnościowy

Tylko do końca sierpnia osoby, które straciły pracę z powodu epidemii koronawirusa mogą wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatek solidarnościowy. Świadczenie wynosi 1400 zł i można je było dostać za czerwiec, lipiec i sierpień.

Reklama

– Z wnioskiem trzeba się pośpieszyć żeby pieniądze nie przepadły – przestrzega Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Wniosek o dodatek solidarnościowy można złożyć do 31 sierpnia. Trzeba to zrobić przez Internet, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE) – dodaje.

Dodatek solidarnościowy to pomoc dla osób, z którymi po 15 marca 2020 roku pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony zakończyła się.

Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres, co najmniej 60 dni w 2020 roku. Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i przysługuje od miesiąca złożenia wniosku. Można go było uzyskać za czerwiec, lipiec i sierpień.

Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa

#WrocławZdalnieLokalnie – mały zakup, wiele znaczeń

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl