wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Straciłeś pracę z powodu koronawirusa? Złóż wniosek o dodatek solidarnościowy

Jarek Ratajczak,
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Tylko do końca sierpnia osoby, które straciły pracę z powodu epidemii koronawirusa mogą wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatek solidarnościowy. Świadczenie wynosi 1400 zł i można je było dostać za czerwiec, lipiec i sierpień.

Reklama

– Z wnioskiem trzeba się pośpieszyć żeby pieniądze nie przepadły – przestrzega Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Wniosek o dodatek solidarnościowy można złożyć do 31 sierpnia. Trzeba to zrobić przez Internet, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE) – dodaje.

Dodatek solidarnościowy to pomoc dla osób, z którymi po 15 marca 2020 roku pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony zakończyła się.

Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres, co najmniej 60 dni w 2020 roku. Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i przysługuje od miesiąca złożenia wniosku. Można go było uzyskać za czerwiec, lipiec i sierpień.

Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa

#WrocławZdalnieLokalnie – mały zakup, wiele znaczeń

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl