wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wirtualne biuro - realny biznes
Klienci wirtualnych biur zwykle nie potrzebują do swojej działalności powierzchni biurowej. Pixabay
Klienci wirtualnych biur zwykle nie potrzebują do swojej działalności powierzchni biurowej.

Prestiżowy adres firmy, redukcja kosztów, obsługa administracyjna i dostęp do sal konferencyjnych – to główne atuty wirtualnego biura. W ostatnich latach powstaje ich coraz więcej, również we Wrocławiu. To biznes, któremu nie przeszkodziła nawet pandemia.

Wirtualne biuro jest to fizyczny adres biura, pod którym przedsiębiorca rejestruje swoją działalność i korzysta z niego podczas jej prowadzenia. Choć w rzeczywistości nie wynajmuje lokalu biurowego z biurkami i regałami na firmowe dokumenty, to zwykle właśnie na ten adres otrzymuje korespondencję oraz korzysta z usług sekretariatu m.in. obsługi mailowej lub telefonicznej. Najczęściej ma również dostęp do sali konferencyjnej, gdy potrzebuje zorganizować spotkanie czy szkolenie dla pracowników.

Wirtualne biura powstały kilka lat temu, również we Wrocławiu. Korzystają z nich przede wszystkim właściciele małych i średnich firm, które do prowadzenia swojej działalności nie potrzebują wynajmować pomieszczeń biurowych lub też nie mają na to środków. Pozwala im to na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy.

W cenie Rynek i Świdnicka

Od początku pandemii wciąż rośnie liczba osób prowadzących działalność gospodarczą, które swoją pracę wykonują w domowym zaciszu. Często nie chcą one publicznie podawać swojego prywatnego adresu. Wówczas świetnie sprawdza się właśnie wirtualne biuro. Tym bardziej, że pozwala na posługiwanie się adresem, który zwykle jest doskonale znany klientom. Większość wirtualnych biur wybiera na swoją działalność powszechnie znane ulice. We Wrocławiu jest to zwykle Rynek, ul. Świdnicka lub Piłsudskiego, a także ich najbliższe okolice.

Naszymi klientami są najczęściej firmy, które do prowadzenia swojego biznesu nie potrzebują biura na stałe. Zwykle działają w takich branżach jak budownictwo, handel czy szkolenia. W ostatnim czasie wiele osób nauczyło się też pracować zdalnie, a nam zlecają jedynie obsługę odbieranie poczty czy telefonu. Zdarza się też, że z naszych usług korzystają spółki, które są w likwidacji, a ten proces trwa czasem nawet rok. Tymczasem potrzebny jest im adres, pod który może przychodzić korespondencja. Wówczas także korzystają z naszych usług.

Marzena Krzyżoszczak z zarządu wrocławskiego biura Hello

Nie tylko atrakcyjny adres

Wiele wirtualnych biur rozszerzyło swoją działalność i obecnie oferuje swoim klientom znacznie więcej usług niż tylko dobry adres i obsługę administracyjną. W zależności od potrzeb przedsiębiorcy, pracownicy wirtualnego biura mogą pomóc również w skanowaniu dokumentów czy nawet prowadzić księgowość lub stworzyć stronę internetową.

 

Aktualnie obsługujemy ponad 300 firm i ta liczba cały czas rośnie. Są to nie tylko polskie podmioty, ale również zza wschodniej granicy m.in. Ukrainy i Białorusi oraz z całej Europy. Dla klientów bardzo ważny jest prestiżowy adres, ale także jakość i zakres usług. U nas mogą liczyć nie tylko na standardową ofertę wirtualnego biura, ale również na usługi dodatkowe m.in. pomoc w założeniu działalności gospodarczej, spółki handlowej czy prowadzenie księgowości.

Aleksander Jatowtt, prezes Rynek 60 we Wrocławiu

Kryzys w branży to już przeszłość

Niektórzy administratorzy wirtualnych biur borykali się z malejącą liczbą klientów, gdy wybuchła pandemia, jednak z czasem sytuacja się unormowała.

Podczas pandemii znacznie zmalało zainteresowanie usługami naszego biura. Głównie dlatego, że we Wrocławiu działa wiele małych firm, których właścicielami są osoby zza wschodniej granicy, przede wszystkim z Ukrainy. Gdy zaczęła się kwarantanna wiele z nich wróciło do swojego kraju. Była też duża niepewność, co do tego, czy będą mogli tu z powrotem przyjechać. Na szczęście już wszystko wróciło do normy i klientów jest coraz więcej.

Mateusz Kulon, kierownik Biuro29 we Wrocławiu

Wirtualne biuro – ile kosztuje?

Ceny wynajmu wirtualnego biura zależy głównie od tego, jak atrakcyjny jest jego adres oraz od zakresu usług, na jakie może liczyć wynajmujący. Większość takich miejsc oferuje swoje usługi w różnych pakietach, aby każdy klient mógł dobrać je do swoich potrzeb. Najniższe stawki zaczynają się już od około 50 zł miesięcznie. Jednak biorąc pod uwagę, że największe rabaty otrzymuje się przy wynajmie z płatnością z góry za rok lub dwa lata, większość przedsiębiorców decyduje się właśnie na taki wariant współpracy.

Najbardziej prestiżowe wirtualne biura w podstawowym zakresie usług, to koszt ok. 100 - 200 zł netto miesięcznie. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl