wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Whirlpool zainwestuje we Wrocławiu, źródło: inwestor

Ponad 235 mln euro zainwestuje w Polsce Whirlpool Corporation. Ponad połowa tej kwoty trafi do zakładu Whirlpoola we Wrocławiu, gdzie będzie największa fabryka lodówek wolnostojących grupy Whirlpool na terenie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.

Reklama

Whirlpool Polska S.A. i Indesit Company Polska Sp. z o.o. m zaprezentowały związkom zawodowym oraz instytucjom swój wspólny plan przemysłowy dla Polski, wynikający z zakupienia w zeszłym roku Indesit Company przez Whirlpool Corporation (NYSE: WHR). Plan zakłada w modernizację obszarów przemysłowych poprzez wprowadzenie nowych platform produktowych, specjalizację zakładów oraz wzmocnienie działalności badawczo- rozwojowej. W ciągu następnych czterech lat, w innowację produktów i ulepszanie procesów zostanie zainwestowanych w Polsce ponad 235 mln euro.

– Około połowy z całkowitej sumy inwestycji trafi do naszej strefy produkcyjnej we Wrocławiu. Wrocław będzie mógł się poszczycić nie tylko największą fabryką lodówek wolnostojących w tym regionie świata, lecz również ważnymi posunięciami w sferze Badań i Rozwoju. To we Wrocławiu będą działać Centrum Doskonałości dla Zmywarek i Centrum Wdrożeniowe dla 60 cm lodówek wolnostojących. Whirlpool przestanie produkować we Wrocławiu zmywarki na rzecz intensyfikacji wytwarzania sprzętów pod zabudowę piekarników – mówi Fabio Scaltritti, dyrektor Operacyjny Whirlpool Polska we Wrocławiu.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że inwestycje nie będą miały wpływu na poziom zatrudnienia w firmie Whirlpool. Około 25 proc. wszystkich pracowników Grupy Whirlpool z terenu Europy, Środkowego Wschodu i Afryki zatrudnionych jest w Polsce.

– Proces wdrażania rozpoczyna się już dzisiaj. Rok 2016 będzie rokiem kluczowym dla naszej organizacji, ale będziemy się również koncentrować na latach 2017 i 2018, aby zyskać pewność, że plan industrialny jest w pełni i z powodzeniem wykonany – dodaje Fabio Scaltritti.

O Whirlpoolu we Wrocławiu czytaj - Zmywarka nr 5000000.

Informacje na temat Whirlpool Europa, Środkowy Wschód i Afryka (EMEA): Zatrudniając około 24 000 pracowników, zajmując się sprzedażą w więcej niż 30 krajach w Europie, na Środkowym Wschodzie i w Afryce, oraz posiadając fabryki w ośmiu krajach, Whirlpool EMEA jest spółką, będącą w całości własnością Whirlpool Corporation. Whirlpool Corporation jest numerem jeden na świecie wśród producentów AGD, z roczną sprzedażą na poziomie 20 miliardów dolarów, ze 100 000 pracowników, oraz z 70 centrami produkcji i badań technologicznych na całym świecie w 2014 roku. Firma zajmuje się sprzedażą produktów marki Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit oraz innych znanych marek w ponad 170 krajach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl