wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu połączą naukowców z przedsiębiorcami – inkubator 3M
fot. organizatorzy

Skuteczne połączenie biznesu z nauką to główny cel Inkubatora Innowacyjności, stworzonego we Wrocławiu przez firmę 3M. To projekt skierowany przede wszystkim do przedstawicieli kół naukowych wrocławskich uczelni i instytucji badawczych oraz przedsiębiorców działających na terenie Wrocławia i okolic. Dzięki niemu młodzi wynalazcy mogą skorzystać nie tylko z nowoczesnego sprzętu oraz pomocy doświadczonych specjalistów, ale również będą mogli liczyć na wsparcie finansowe, gdy dany pomysł okaże się wart realizacji.

Reklama

Według twórców Inkubatora Innowacyjności kluczem do sukcesu w zakresie współpracy nauki i biznesu jest dobre zrozumienie wzajemnych oczekiwań.

– Nauka, aby mogła się efektywnie rozwijać powinna tworzyć rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby rynku, usprawniają procesy, pozwalają wdrażać nowe produkty i usługi, a przede wszystkim pomagają w rozwiązywaniu aktualnych problemów firm – mówi Tomasz Duda, Country Technical Manager w 3M Poland. - Naukowcy muszą mówić o swoich innowacyjnych pomysłach tak, aby przedsiębiorcy mogli dostrzec ich rynkowy potencjał. W efekcie – aby chcieli w te pomysły inwestować, pomagając w ich rozwijaniu i komercjalizacji.

– Inkubatory Innowacyjności to okazja do poznania wzajemnych potrzeb, prezentacji bieżących działań oraz zdefiniowania obszarów potencjalnej współpracy przedstawicieli nauki i biznesu – twierdzi Emilia Demczur, Koordynator Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu. – Uważamy, że nauka powinna służyć ludziom i zmieniać otaczający nas świat. Wierzymy, że takie wydarzenia, które umożliwiają skuteczną komunikację między naukowcami i przedsiębiorcami pomagają realizować tę misję.

Inkubator Innowacyjności powstał przy fabryce 3M przy ul. Kowalskiej 143 we Wrocławiu. W piątek, 18 listopada 2016 r. spotkali się tam m.in. członkowie kół naukowych, przedstawiciele instytucji badawczych oraz przedsiębiorstw działających na terenie Wrocławia i okolic, takich jak KGHM, Bombardier, PPG, Nokia, Herbapol czy Koelner Rawplug.

Inicjatywę honorowym patronatem objął m.in. prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz. Gospodarzem wydarzenia była firma 3M, która w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia na polskim rynku. Posiada tu cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania, natomiast w czerwcu tego roku oficjalnie ruszyło tu Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. Koncern zatrudnia w Polsce blisko 3 tys. pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl