wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. WABCO solidnym pracodawcą roku 2018
zdjęcie ilustracyjne źródło: WABCO
zdjęcie ilustracyjne

Firma WABCO Polska zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy 2018 w kategorii dużych firm ogólnopolskich.

Reklama

Program Solidny Pracodawca Roku wyróżnia najlepszych krajowych pracodawców. Kapituła konkursu ocenia działania na rzecz pracowników i docenia te organizacje, które wprowadzają nowoczesne rozwiązania z zakresu HR.

Do tej pory w kategorii dużych firm ogólnopolskich, zatrudniających powyżej 1000 pracowników, tytuł otrzymało 6 spółek, w tym WABCO Polska. W gronie nominowanych, ubiegających się o to wyróżnienie we wszystkich branżach, znalazło się dotychczas łącznie 120 dużych firm z całego kraju.

– Pracownicy są dla nas najważniejsi. Wiemy, jak o nich dbać. Dlatego cieszę się, że jury tego prestiżowego konkursu doceniło naszą politykę zarządzania talentami, programy rozwojowe i benefity, jakie oferujemy załodze – mówi Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO Polska.

Walka o tytuł Solidnego Pracodawcy nie jest łatwa. Przedsiębiorstwo musi udowodnić, że prowadzi wzorcową i spójną politykę wobec pracowników. Prezentuje –  i co najważniejsze – dokumentuje swoje działania dotyczące m. in. szkoleń, programów rozwojowych i motywacyjnych, a także związanych z budowaniem marki pracodawcy. Kapituła konkursu sprawdza również, jaką opinię firma ma na zewnątrz.

Szukają pracowników

Wszyscy zainteresowani pracą w spółce mają szansę wziąć udział w rekrutacjach, które realizowane są w trybie całorocznym. Liczba pracowników WABCO Polska zwiększyła się w ciągu ostatnich trzech lat z 2000 do blisko 3000 osób. Do końca bieżącego roku WABCO w naszym kraju dodatkowo zatrudni ok. 50 osób na stanowiskach biurowych i ok. 100 operatorów produkcji. Na świecie firma zatrudnia łącznie 15 tysięcy pracowników w 40 krajach.

Czytaj także: WABCO zwiększa zatrudnienie we Wrocławiu.

WABCO jest światowym dostawcą technologii i usług, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych. Dzisiaj wiodące marki samochodów ciężarowych, autobusów i przyczep bazują na zróżnicowanych technologiach WABCO, w tym na zaawansowanym systemie wspomagającym kierowcę, układach hamulcowych, kierowniczych i systemach kontroli stabilności.

Światowy gigant inwestuje we Wrocławiu 2,5 mln dolarów

WABCO Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne i ośrodek R&D we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie prawie 3000 osób.

WABCO planuje rozbudowę Globalnego Centrum Testowego z siedzibą we Wrocławiu. Inwestycja warta 2,5 mln dolarów pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również dalszy wzrost zatrudnienia. Planowany termin zakończenia budowy to wrzesień 2019 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl