wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. WABCO otworzył światowe centrum testowe. Inwestycja za 3,3 mln dolarów
Globalne Centrum Testów WABCO we Wrocławiu źródło: WABCO
Globalne Centrum Testów WABCO we Wrocławiu

W ekstremalnych temperaturach będą sprawdzać i testować m.in. układy hamulcowe. WABCO Holdings Inc., globalny dostawca technologii, które poprawiają bezpieczeństwo pojazdów, otworzył 9 stycznia br. we Wrocławiu Globalne Centrum Testów. Nowa inwestycja kosztowała 3,3 mln USD.

Reklama

Nowe Globalne Centrum Testów umożliwi sprawdzanie układów samochodowych w komorach klimatycznych w ekstremalnych temperaturach, dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo pojazdów. Placówka stanowi rozszerzenie istniejącego Centrum Badań i Rozwoju (R&D), które zostało otwarte w październiku 2014 roku. 

– Nowe wrocławskie Centrum Testowe umożliwia zwiększenie naszych możliwości w zakresie sprawdzania produktów, co pozwoli nam zaoferować naszym klientom większą wartość i jakość – powiedziała dr inż. Elżbieta Gawin, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego (R&D) w WABCO Polska.

Obiekt pozwoli na testy wydajności i wytrzymałości szeregu rozwiązań, w tym platformy modułowych układów hamulcowych - (mBSP), automatycznej skrzyni manualnej (AMT) i sprężarek samochodowych, które poprawią bezpieczeństwo i wydajność pojazdu. W nowym centrum znajdzie się również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów.

Nowe Globalne Centrum Testów we Wrocławiu zostało oficjalnie otwarte przez dr Christiana Brenneke (Dyrektor Inżynierii Produktu WABCO), Jerome‘a Esculiera (Dyrektor Inżynieringu Regionu WABCO EMEA), Thomasa Papenheima (Dyrektor Globalnego Centrum Testowego WABCO), Pawła Pałubińskiego (Dyrektor Generalny WABCO Polska) oraz Elżbietę Gawin (Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego w WABCO Polska) - na zdjęciu od lewej. Źródło: WABCO

Zwiększą zatrudnienie

W styczniu 2020 r. zakładzie WABCO we Wrocławiu pracowało 2600 osób. Otwarcie nowego centrum testowego oznaczać będzie wzrost zatrudnienia. 

Czytaj także: 

O WABCO

WABCO jest wiodącym na świecie dostawcą układów sterujących hamulcami oraz innych zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność w samochodach.

WABCO działa w Polsce od 1999 roku. Ma centrum badawczo-rozwojowe i dwoma zakładami inżynierii produkcji we Wrocławiu oraz zakładem regeneracji produktów REMAN w Stanowicach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl