wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Reklama

W ubiegłym tygodniu zarząd koncernu Volvo zapowiedział zwolnienie ponad 4,4 tys. pracowników. Redukcja zatrudnienia rozpocznie się już wkrótce i w większości odbywać się będzie w ciągu 2014 roku.

- Planowane zwolnienia są związane z prowadzonymi przez koncern Volvo programami poprawy efektywności w jednostkach grupy na całym świecie – mówi Anna Nojszewska, dyrektor ds. komunikacji Volvo Polska . – Dotyczy to również Wrocławia. Na razie nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów. Wiemy natomiast, że zwolnienia nie będą dotyczyły pracowników produkcyjnych, a jedynie kadry administracyjnej. O tym, jakie zmiany nastąpią w naszej firmie , dowiemy się za kilka tygodni.

Volvo posiada swoje fabryki w 19 krajach, m.in. w Polsce - we Wrocławiu. Ogólne zatrudnienie w całym koncernie wynosi 115 tys. osób. Wrocławska fabryka autobusów Volvo jest największą z europejskich fabryk koncernu. Powstają tu najnowsze modele autobusów miejskich i autokarów turystycznych. Pracuje tu około 2,5 tys. osób.

Koncern Volvo posiada w Polsce również m.in. Centrum Administracyjnych Rozwiązań Biznesowych oraz Centrum Informatyczne Volvo IT Polska.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl