wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 150 autobusów z Wrocławia trafi do Norwegii
zdjęcie ilustracyjne źródło: inwestor
zdjęcie ilustracyjne

Pod koniec tego roku wrocławskie Volvo Buses rozpocznie realizację dużego zamówienia na autobusy elektryczne do Drammen i Ålesund w Norwegii. Pierwsze pojazdy trafią tam jeszcze w tym roku.

Reklama

Norweska firma Vy Buss Norge złożyła zamówienie na autobusy elektryczne Volvo, które będą woziły pasażerów w miastach Drammen i Ålesund. Dostawa rozpocznie się pod koniec tego roku, a do lata 2021 r. przewoźnik będzie miał w swojej flocie 150 takich pojazdów. Wszystkie autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

– Volvo Buses towarzyszy nam od samego początku naszej „elektromobilnej podróży”, a współpraca ta oparta jest na solidnych fundamentach – mówi Ole Engebret Haugen, Prezes Vy Buss AS. – Volvo produkuje autobusy dobrej jakości. Duże znaczenie ma dla nas także rozległa sieć dilerów i punktów serwisowych.

Norwegia jest jednym ze światowych liderów w zastosowaniu zrównoważonych rozwiązań w transporcie miejskim. Jednym z celów środowiskowych kraju jest osiągnięcie poziomu zerowej emisji zanieczyszczeń przez wszystkie autobusy miejskie do 2025 roku.

Ekologiczne rozwiązania 

W lutym 2019 r. w Drammen rozpoczęto eksploatację sześciu autobusów Volvo 7900 Electric. Jesienią tego roku dołączą do nich kolejne 22 elektryczne autobusy Volvo, z czego dwa to modele o dużej pojemności, mogące przewozić do 120 pasażerów.

Z kolei po ulicach miasta Ålesund będzie jeździło dziesięć autobusów Volvo 7900 Electric Jest to część większego zamówienia Vy Buss, które obejmuje łącznie 66 autobusów Volvo.

W obu przypadkach umowa obejmuje również pakiet serwisowy Volvo Gold Contract. Oznacza to, że diler Volvo – Wist Last og Buss kompleksowo zajmie się serwisem i konserwacją autobusów elektrycznych na miejscu, w zajezdni klienta.

– Coraz więcej miast w Europie decyduje się na poprawę stanu środowiska i tworzenie nowych możliwości planowania przestrzeni miejskiej poprzez stopniową elektryfikację transportu publicznego – mówi Svenn-Åge Lökken, dyrektor sprzedaży Volvo Bussar Norge.

– Tylko w ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy z Norwegii i Szwecji zamówienia na ponad 300 zelektryfikowanych autobusów, w tym ostatnie zamówienia dla Drammen i Ålesund. Wspólnie z przewoźnikami i urbanistami kontynuujemy opracowywanie rozwiązań transportowych dla zrównoważonego, zasilanego elektrycznie transportu publicznego, spełniającego wyjątkowe wymagania każdego miasta.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl