wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Port Popowice będzie z przedszkolami [WIDEO, ZDJĘCIA]
Budowa budynek G źródło: inwestor
Budowa budynek G

157 mieszkań, 3 lokale usługowe, w tym jeden zaprojektowany z myślą o przedszkolu ( to już kolejna planowana placówka dla dzieci na nowym osiedlu) – tak wygląda drugi etap budowy Portu Popowice. To jedna z największych nadodrzańskich j inwestycji we Wrocławiu. W ciągu najbliższych lat może tam zamieszkać ok. 6 tys. osób.

Reklama

Nowe przedszkole na Popowicach

Projekt drugiego etapu, w ramach którego powstaną dwa budynki mieszkalne z lokalami usługowymi, przygotowała wrocławska pracownia Majewski Architektura. Inwestor Vantage Development podkreśla, że ich realizacja stanowi przykład świadomego planowania przestrzeni “miejsc do życia”, z którego znana jest spółka.

– Największy z lokali usługowych w budynku „G” zostanie przeznaczony na przedszkole, co znacznie ułatwi mieszkańcom Portu Popowice i okolic opiekę nad dziećmi. A sama lokalizacja placówki, obok dwóch parków (Zachodni, Popowicki) oraz portu z pewnością będzie ciekawą inspiracją dla różnorodnych zajęć edukacyjnych oraz zabawy na świeżym powietrzu – mówi Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy Vantage Development.

Port Popowice budynki IA i IC, źródło: inwestor

Warto dodać, że to już drugie z planowanych przedszkoli na tym osiedlu. Miejsce dla dzieci będzie także w nowym biurowcu. Czytaj więcej: Port Popowice z nowoczesnym biurowcem.

W powstającym właśnie budynku „G” będzie 157 mieszkań o powierzchni od 35 do aż 124 mkw. Powstaje także 2-poziomowy parking podziemny z 181 miejscami postojowymi.

Epidemia nie wstrzymała prac

Inwestor informuje, że prace budowlane na osiedlu prowadzone są bez zakłóceń, pomimo trwającej pandemii. Dzięki temu klucze do mieszkań, przyszli właściciele otrzymają już w II połowie 2021 roku. Sprzedaż lokali właśnie ruszyła.

Port Popowice, źródło: inwestor

– Postęp prac budowlanych można zobaczyć odwiedzając salon sprzedaży dewelopera w Porcie Popowice, który został ponownie otwarty pod koniec maja – dodaje Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy Vantage Development.

Port Popowice – drogi i zielona promenada

Nad Odrą na Popowicach tam, gdzie przez lata był port rzeczny budowany jest Port Popowice. To obecnie jeden z największych (14 ha) obszarów inwestycyjnych w mieście. W planach jest ponad 2,5 tysiąca mieszkań, lokale handlowo-usługowe oraz tereny rekreacyjne. 

Port Popowice G, źródło inwestor

To jak powstaje Port Popowice widać jadąc ulicami Popowicką, Wejherowską czy mostem Milenijnym. Budowa ruszyła w kwietniu 2018 r. To wspólna inwestycja Vantage Development i Rank Progress. Pierwsi właściciele już odebrali swoje mieszkania. Kolejne przekazania lokali, tym razem w budynkach IB i IC zaplanowane są na koniec tego roku.

Port Popowice, źródło: inwestor

Równolegle projekt uzupełniany jest o niezbędną infrastrukturę: drogi czy ścieżki rowerowe. Przy okazji realizacji budynku „G” powstanie także zielona promenada, rozpoczynająca się industrialną rzeźbą z nazwą inwestycji, którą już dziś można zobaczyć przed salonem sprzedaży dewelopera.

Port Popowice, źródło: inwestor

Tramwaj na Popowice

Mieszkańcy, preferujący komunikację miejską, będą mogli skorzystać z nowej linii tramwajowej na Popowice, której budowa właśnie trwa. Czytaj także: Tramwaj przez Popowice - na ul. Długiej już kilkaset metrów asfaltu [WIDEO].

Pod koniec maja gmina Wrocław rozstrzygnęła przetarg na kolejny etap realizacji tej inwestycji. Zgodnie z planami magistratu na wysokości Portu Popowice znajdą się 2 przystanki tramwajowe, a trasa ma być gotowa do końca 2022 roku. Czytaj także: Jest wykonawca drugiego etapu trasy tramwajowej przez Popowice.

Port Popowice – najważniejsze informacje:

 • obszar inwestycji – 14 ha
 • powierzchnia użytkowa całkowita – 150 000 mkw.
 • liczba mieszkańców – ok. 6 000
 • czas trwania inwestycji – 10 lat
 • liczba etapów– 6-8
 • liczba mieszkań – ok. 2 000
 • liczba mieszkań I etap – ok. 400 (w 3 budynkach)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl