wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Unit4 przekazało 250 tys. zł dla Ukraińców
Prezes Unit4, Piotr Chrobot, przekazał 250 tys. zł na ręce prezesa Fundacji Ukraina, Artema Zozulii. Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
Prezes Unit4, Piotr Chrobot, przekazał 250 tys. zł na ręce prezesa Fundacji Ukraina, Artema Zozulii.

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu pracowników firma Unit4 przekazała 250 tys. zł dla Fundacji Ukraina. Pieniądze będą przeznaczone zarówno na pomoc społeczności ukraińskiej, która pozostała w kraju, jak i na potrzeby uchodźców przyjeżdżających do Polski.

Reklama

W poniedziałek, 23 maja br., przedstawiciele firmy Unit4 oficjalnie przekazali 250 tys. na rzecz Fundacji Ukraina.

To była oddolna inicjatywa pracowników, którzy chcieli pomóc Ukrainie. W związku z tym, jako przedsiębiorstwo zorganizowaliśmy taką zbiórkę. Dodatkowo postanowiliśmy dołożyć cegiełkę od firmy. Reguła była taka, że do tego co zbiorą nasi pracownicy, dołożymy drugie tyle. Ta inicjatywa powstała bardzo wcześnie po 24 lutego i od tego czasu zaczęliśmy zbierać pieniądze na ten cel.
Piotr Chrobot, Prezes Zarządu Unit4 Polska.

Pieniądze pomogą uchodźcom i tym, co zostali w Ukrainie

Fundacja Ukraina przeznaczy otrzymane środki zarówno na pomoc uchodźcom, jak i na wsparcie tych, którzy pozostali w Ukrainie – zarówno ludności cywilnej, jak i walczącej z okupantem.

Galeria zdjęć

Ogromnie dziękuję za ten dar. Większość Ukraińców jest Polakom ogromnie wdzięczna za ich wsparcie. Wszelkie rozmowy o stosunkach polsko-ukraińskich pokazują, że nie widzimy granic, a jedynie ogromne partnerstwo i państwo, które jest naszym pierwszym sojusznikiem i partnerem dla Ukrainy. Myślę, że to jest początek wielkich rzeczy.
Artem Zozulia, prezes Fundacji Ukraina.

Teraz potrzebne jest inne wsparcie niż przed wojną

Jak twierdzi Artem Zozulia, profil działalności Fundacji Ukraina nieco zmienił się w ostatnich miesiącach. Przed wojną zajmowała się wsparciem osób, które przyjeżdżały do Wrocławia w celach ekonomicznych lub na studiach. Stworzyła miejsce, gdzie Ukraińcy mogą przyjść i integrować się z Polakami, a z drugiej strony mieć dostęp do własnej edukacji i kultury. Natomiast od początku wojny prowadzi głównie działania związane z pomocą humanitarną i finansową, zarówno dla Ukraińców przyjeżdżających do Polski, jak i tych, którzy zostali w kraju, aby walczyć.

Cieszę się, że przed laty to we Wrocławiu powstała Fundacja Ukraina, bo dziś pełni kluczą rolę w procesie wsparcia uchodźców, którzy do nas przyjeżdżają uciekając przed wojną. Nie tylko jest sprawdzonym, całkowicie wiarygodnym podmiotem, o czym przekonaliśmy się jeszcze przed wojną, ale też doskonale odpowiada na potrzeby Ukraińców. Na co dzień współpracujemy z nią w wielu obszarach. Jestem też dumny z wrocławskich przedsiębiorstw, które od początku konfliktu zachowują się bardzo przyzwoicie wspierając jak tylko się da stronę ukraińską. Z pewnością zdały egzamin z solidarności i pomocy.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Pomagają na wiele sposobów

Przekazane pieniądze to nie jedyna forma wsparcia Ukraińców przez Unit4. Przedsiębiorstwo zadbało też o swoich ukraińskich pracowników m.in. pomagając im w sprowadzeniu do Polski ich rodzin. Dodatkowo każdy zatrudniony, który przyjął pod swój dach uchodźców dostaje od firmy finansowe miesięczne zadośćuczynienie na pokrycie kosztów ich utrzymania.

We Wrocławiu zlokalizowana jest główna siedziba Unit4 Polska, gdzie zatrudnionych jest około 600 osób. To tu tworzone są innowacyjne systemy informatyczne, m.in. Teta. Na przestrzeni 34 lat działalności, firma wdrożyła swoje rozwiązania w ponad 2 tysiącach średnich i dużych firm oraz instytucji. Do grupy produktów Unit4 należą mi.in. systemy klasy ERP i HR, których celem jest wspieranie kluczowych obszarów działalności przedsiębiorstw. W najbliższym czasie spółka zamierza skupić się na rozwijaniu rozwiązań chmurowych oraz mikroserwisów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl