wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Toyota będzie miała we Wrocławiu centrum usług
Toyota będzie miała we Wrocławiu centrum usług

źródło: Toyota Poland

Księgowość europejskich struktur koncernu Toyota będzie we Wrocławiu. W czerwcu Japończycy otworzą Centrum Usług Wspólnych.  

Reklama

Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych Toyota Motor Europe będzie od czerwca w budynku Silver Tower przy pl. Konstytucji 3 Maja.

– Polska i Wrocław zostały wybrane ze względu na znaczące starania władz lokalnych i centralnych, które doprowadziły do poprawy infrastruktury oraz zapewnienia wyspecjalizowanych kadr na potrzeby usług księgowych – pisze w komunikacie firma.

Centrum, jak informuje Toyota, ma skonsolidować rozliczenia z dostawcami, które obecnie są prowadzone osobno w 18 podmiotach usytuowanych w 14 krajach.

– Będzie odpowiedzialne za część prac księgowych dla całej struktury Toyota Motor Europe: jej oddziałów, spółek zależnych, ośrodków produkcyjnych, spółek marketingowo-sprzedażowych oraz centrów logistycznych w poszczególnych krajach – mówi cytowany w komunikacie firmy Zbigniew Oczkowski, general manager Toyota Motor Industries Poland.

W Centrum Usług Wspólnych początkowo znajdzie pracę 38 pracowników.

– To pilotażowy projekt. Jestem pewny, że inwestycja we Wrocławiu się powiedzie, a wtedy liczba pracowników urośnie do kilkuset osób – mówi Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu będzie kolejnym przedsięwzięciem Toyoty na Dolnym Śląsku

Koncern ma tu dwie fabryki: w Wałbrzychu, gdzie od 1999 r. produkuje się skrzynie biegów i silniki benzynowe, oraz w Jelczu-Laskowicach, gdzie od 2002 r. produkuje się silniki Diesla.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl