wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. To będzie ciekawy tydzień
Reklama

moneyOd stabilizacji, po nieudanych zeszłotygodniowych próbach osłabienia, rozpoczyna złoty ostatni tydzień października. Tydzień bogaty w wydarzenia mogące nadać rynkowi walutowemu nowej dynamiki.

O godzinie 09:05 kurs USD/PLN testował poziom 3,0275 zł, a EUR/PLN 4,1815 zł. To poziomy niewiele odbiegające od tych na zamknięciu poprzedniego tygodnia. Jest jednak niemal pewne, że gdy w czwartek wieczorem będzie kończył się aktywny handel na rodzimym rynku walutowym (piątek jest dniem wolnym - 1 listopada, Wszystkich Świętych), nie będą to już te same poziomy. Tydzień obfituje w wydarzenia mogące odwrócić sytuację o 180 stopni.

Głównym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będzie zaplanowane na 29-30 października posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Jest pewne, że polityka monetarna w USA nie ulegnie zmianie. Z całą pewnością możemy wykluczyć jakiekolwiek ograniczenie wartości skupowanych obligacji w ramach QE3 (obecnie jest to 85 mld USD miesięcznie).Nie można natomiast wykluczyć, że po posiedzeniu nie zmienią się oczekiwania odnośnie kształtowania się polityki monetarnej w USA. Czytaj więcej...

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl