wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Otwarto Tarasy Grabiszyńskie – galeria handlowa za 40 mln zł
Tarasy Grabiszyńskie Anna Mikołajczyk
Tarasy Grabiszyńskie

U zbiegu ulicy Grabiszyńskiej i alei Hallera przez 35 lat stał piętrowy, biały pawilon. Można tam było kupić m.in. artykuły spożywcze i sprzęt AGD. Od 9 czerwca 2017 r. mieszkańcy osiedla Grabiszynek i okolic mogą korzystać z nowej galerii handlowej Tarasy Grabiszyńskie.

Reklama

Budowa Tarasów Grabiszyńskich kosztowała ponad 40 mln złotych. Inwestorem była spółka Womak Omega, a wykonawcą prac firma Budimex. Jak podkreśla inwestor, ideą projektu pracowni architektonicznej Arche było zachowanie funkcjonalności istniejącego niegdyś w tym miejscu białego pawilonu – miejsca, w którym mieszkańcy mogli się spotkać, zrobić zakupy, pójść na pocztę czy do banku. Stary pawilon, którego budowa rozpoczęła się w 1981 r., był budowany przez 17 lat. Obiekt został wyburzony w 2015 r. i w jego miejscu wybudowano Trasy Grabiszyńskie. Nowe centrum handlowe ma trzy kondygnacje o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw.

Tarasy Grabiszyńskie, fot. Anna Mikołajczyk

– Nazwa Tarasy Grabiszyńskie została wybrana z dwóch powodów. Pierwszym jest ciekawa schodkowa elewacja, w której kondygnacje zostały przesunięte względem siebie. Druga kwestia, zdecydowanie ważniejsza dla mieszkańców, to przygotowanie strefy spotkań i możliwość spędzania wolnego czasu w kawiarniach i restauracjach – wyjaśnia inwestor.

Tarasy Grabiszyńskie, fot. Anna Mikołajczyk

Tarasy Grabiszyńskie zamiast peerelowskiego, białego pawilonu

W galerii mieszczą się 52 sklepy oraz parking naziemny na 160 aut. Wśród otwartych lokali można znaleźć takie firmy jak: Piotr i Paweł, Rossmann, KiK, Pepco, cukiernia i piekarnia Furtak, sklep mięsny Niebieszczańscy, Księgarnia Beta, InMedio, biuro podróży Babilon Travel, PZU, Fryzjer Barbara, kwiaciarnia, a także Restauracja Krawczyk.

Tarasy Grabiszyńskie, fot. Anna Mikołajczyk

Galeria czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-21.00, z wyłączeniem Piotra i Pawła, który otwarty jest od 8.00-22.00. W niedzielę można robić zakupy od 10.00-20.00, a w Piotrze i Pawle w godzinach od 9.00-20.00. Większość powierzchni ma już swoich najemców, jednak najważniejsze dla inwestora było otwarcie galerii jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, by mieszkańcy mogli korzystać z oferty restauracyjnej. Restauracja Krawczyk Domowe Smaki już działa, a kolejne otwierają się w najbliższych dniach: Bema Cafe we wtorek (13.06.2017 r.) a Pizzeria Il Tramonto w piątek (16.06.2017 r.). Już od piątku (16.06.2017 r.) otwarty będzie również Bank PKO.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl