wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szpital im. Babińskiego sprzedany

Po czterech latach szpital im. Babińskiego przy ul. Jana Pawła II znalazł wreszcie nowego właściciela. Jest nim spółka I2 Development z Wrocławia, która za nieruchomość zapłaciła ponad 35,8 mln. zł.

I2 Development jako jedyny przystąpił do przetargu. Cena wywoławcza wynosiła 35,5 mln zł.

Była ona wyższa od wyceny rzeczoznawcy majątkowego, który określił ją na 30 mln 824 tys zł., co według Urzędu Marszałkowskiego świadczy o atrakcyjności tej inwestycji.

Nieruchomość tę próbowano sprzedać już nie pierwszy raz. Kilka lat temu Urząd Marszałkowski wycenił teren i budynki po szpitalu na blisko 200 mln zł. Ostatnie próby sprzedaży miały miejsce w 2012 r. - w lipcu za 85 mln zł i w grudniu już za 68 mln.

Choć teren posiada atrakcyjną lokalizację, dużym kłopotem dla przyszłego inwestora może być fakt, że spośród trzynastu znajdujących się tam budynków, można wyburzyć jedynie cztery. Reszta jest zaliczana do zabytków.

Działka przy pl. Jana Pawła II, na której stoją poszpitalne budynki, zajmuje 2,6 ha. Położona jest w ścisłym centrum miasta - przylega do Odry, fosy i ulicy św. Mikołaja.

W miejscu byłego szpitala mogą powstać lokale usługowe, apartamentowce, hotel, obiekty kulturalne, edukacyjne i sportowe, place zabaw, nowy szpital, a nawet kościół – tak przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

I2 Development to wrocławski deweloper, którego dziełem są głównie budynki mieszkaniowe oraz biurowce. Nie wiadomo na razie jakie spółka ma plany wobec zakupionej właśnie nieruchomości.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl