wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dzień otwarty w szkole programowania
Dzień otwarty w szkole programowania materiały prasowe

Osoby, które myślą o rozpoczęciu kariery w IT, będą mogły dowiedzieć się więcej na temat kształcenia specjalistów z tej branży. 10 sierpnia szkoła programowania Coders Lab organizuje dzień otwarty pod hasłem „Wybierz swoją ścieżkę w IT”.

Podczas dnia otwartego uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami z obszarów IT, takich jak np. front-end, back-end czy tester oprogramowania oraz sprawdzić, która droga rozwoju jest dla nich najbardziej odpowiednia. Dowiedzą się także, które cechy i umiejętności są kluczowe dla rozwoju zawodowego w IT, jak wygląda ścieżka kariery w poszczególnych zawodach informatycznych oraz jakie perspektywy oferuje rynek pracy.

W trakcie dnia otwartego eksperci Coders Lab opowiedzą także o aktualnej sytuacji na rynku pracy – jakie są trendy i prognozy dla branży oraz na co może liczyć każda osoba, która stawia pierwsze kroki w IT. Będzie można także dowiedzieć się, jakich zarobków można oczekiwać na poszczególnych szczeblach kariery programisty czy testera.

Duża część spotkania zostanie poświęcona kwestiom edukacyjnym oraz temu, jaki tryb nauki sprawdzi się najlepiej - tak, aby każda osoba rozpoczynająca kurs, była w stanie pogodzić go z pracą czy życiem rodzinnym. Prowadzący opowiedzą o tym, czym charakteryzuje się bootcamp, podpowiedzą, jak znaleźć sposób na sfinansowanie nauki, a także jak szukać pracy po zakończonym kursie. Całość zakończy sesja Q&A, czyli czas na dyskusję i pytania do wykładowców szkoły.

Dzień otwarty to przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcami, mentorami i praktykami, którzy nie tylko uczą kodowania, ale też podpowiadają, jak sobie radzić w branży IT. To propozycja dla licealistów lub studentów, którzy z różnych powodów nie mają jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie swojej drogi zawodowej oraz dla osób, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone ze swojej aktualnej sytuacji zawodowej i poszukują życiowej zmiany. Pokażemy, że IT daje wiele możliwości dla ludzi w różnym wieku i z różnym doświadczeniem i że na przebranżowienie nigdy nie jest za późno.

Jacek Lisowski, Country Manager Coders Lab

Spotkanie odbędzie się 10 sierpnia o godz. 18.00, przy ul. Kiełbaśniczej 28 we Wrocławiu. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń i rejestracji na stronie szkoły.

Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl