wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przy ul. Kolejowej wyburzają szkieletora [ZDJĘCIA]
Kliknij, aby powiększyć
Trwa rozbiórka szkieletora, styczneń 2017 Tomasz Walków
Trwa rozbiórka szkieletora, styczneń 2017

Ciężki sprzęt budowlany i tony gruzu – przy ul. Kolejowej trwa rozbiórka potężnego dziewięciokondygnacyjnego budynku.

Reklama

Z miejskiego krajobrazu powoli znika betonowa konstrukcja szkieletora przy ul. Kolejowej. Budynek od lat stał nieużytkowany i niszczał. Przedsiębiorstwo Przemysłowe „Jedynka Wrocławska” miało tam wybudować kompleks biur i wielopoziomowy parking. Z planów nic nie wyszło, bo firma w grudniu 2006 r. została sprzedana za 65 mln zł. Nowy właściciel, Narodowy Fundusz Inwestycyjny Progres, nie dokończył inwestycji.

rozbiórka, styczeń 2017, fot. Tomasz Walków

Później zmienił się właściciel i plany przeznaczenia budynku – miał tam być m.in. biurowiec Kolejowa Business Point i hotel. Obecnie budynek należy do warszawskiej spółki Nowa Nadzieja. Nie wiadomo jednak co i kiedy powstanie w miejscu szkieletora przy ul. Kolejowej.

Co i kiedy wybudują w miejscu szkieletora?

Wiadomo, że teren przy ulicy Kolejowej 8-10 należy do gminy Wrocław, a spółka Nowa Nadzieja jest użytkownikiem wieczystym. W lutym 2015 roku prezydent Wrocławia udzielił tej firmie pozwolenia na rozbiórkę. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu m.in. zabudowę biurowo-usługową z parkingiem podziemnym.

– Właściciel złożył wniosek na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i to postępowanie jest w toku. Jednocześnie, ponieważ cały kompleks jest w pobliżu linii kolejowej, miasto wystąpiło do PKP S.A. w sprawie zaopiniowania planowanego tam budynku – informuje Małgorzata Szafran z biuro prasowego UM Wrocławia.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl