wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Reklama

Wszyscy właściciele mikroprzedsiębiorstw, którzy mają pomysł, wizję i konsekwentnie dążą do sukcesu swojej firmy mogą zgłosić się do dziesiątej edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, która wystartowała 3 marca 2014 r.

Przedsięwzięcie to jest przeznaczone dla firm, które, zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln euro.

- Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku został stworzony, by nagradzać wyjątkowe firmy i promować ideę przedsiębiorczości, wśród polskiego społeczeństwa - mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, organizatora konkursu. - Doceniamy potencjał drzemiący
w mikrofirmach, kreatywność ich twórców, dążenie do osiągnięcia sukcesu i konsekwentnego realizowania swojej wizji, mimo wielu przeciwności. Do tej pory nagrodziliśmy już 93 przedsiębiorstwa, dlatego tym bardziej zachęcam właścicieli nawet najmniejszych firm do wzięcia udziału w konkursie.

Tegoroczna pula nagród wynosi 85 tys. zł. Jednak możliwości i perspektywy jakie otwiera sukces w konkursie są znacznie cenniejsze. Dotychczasowi zwycięzcy mogą pochwalić się wsparciem, które zaowocowało kilkukrotnym zwiększeniem obrotów firmy.

Aby uczestniczyć w konkursie, należy zgłosić swój udział do 13 kwietnia 2014 roku, poprzez formularz zamieszczony na stronie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, na stronie internetowej: http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6158.htm .
Wśród dotychczasowych laureatów znalazły się przedsiębiorstwa z różnych branż i wielu regionów. Wyróżniane były zarówno biznesy tradycyjne jak i te idące z duchem czasu. W IX edycji konkursu wyróżnienie zdobyła firma KAR z Dolnego Śląska.

KAR to rodzinna firma zajmująca się wytwarzaniem soków w oparciu o receptury sprzed 100 lat. Dewizą firmy jest „jakość nie ilość”, a produkcja odbywa się w sposób tradycyjny z własnego surowca najwyższej jakości. Nie jest to jednak jedyne przedsiębiorstwo z Dolnego Śląska, które zyskało uznanie kapituły konkursu. W 2012 roku wyróżnienia otrzymały: przedsiębiorstwa Arta Tech
z Wrocławia za nowatorskie rozwiązania w tworzeniu oprogramowania do czytników książek elektronicznych oraz LogToMobile, zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych na tablety
i smartphony.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Partnerem merytorycznym konkursu jest Microfinance Centre oraz Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości, w skład której wchodzą: Business Centre Club, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, Polski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl