wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Niedaleko dworca Wrocław Główny powstaną lofty, biurowiec i hotel
Wizualizacja Stawowa City AP Szczepaniak
Wizualizacja Stawowa City

W ścisłym centrum Wrocławia, przy zbiegu ulicy Stawowej i Kościuszki planowana jest inwestycja Stawowa City, w ramach której mają powstać apartamentowce loftowe, biurowiec oraz condo hotel. Koszt inwestycji ma wynieść ok. 60 mln złotych.

Reklama

Stawowa City to projekt renowacji i komercjalizacji pięciu kamienic o łącznej powierzchni użytkowej ok. 5,5 tys. mkw., położonych przy ulicach Stawowa oraz Kościuszki. Inwestorem jest warszawska grupa Fortem, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AP Szczepaniak z Wrocławia.

Lofty, biurowiec i hotel

W skład kompleksu wchodzą: apartamentowce loftowe – Stawowa 10 i Kościuszki 55A, biurowiec Stawowa 10 oraz Condo Hotel przy ul. Kościuszki 55. Koncepcja zakłada adaptacje istniejących obiektów przedwojennych i nadanie im nowej funkcji. Inwestycja ma oferować 1700 metrów kwadratowych powierzchni dla usług oraz 650 mkw. dla biur.

Aktualnie projekt jest na etapie koncepcji i oceny konserwatorskiej. Pozwolenie na budowę powinno zostać wydane w pierwszym kwartale 2018 r. 

Wizualizacja Stawowa City, AP Szczepaniak

Tak ma wyglądać Stawowa City, wizualizacja AP Szczepaniak

– Przedstawione wizualizacje są koncepcją, która została złożona do Miejskiego Konserwatora Zabytków, oraz Wydziału Architektury. Wiemy, że ze względu na nadbudowę obiektów wpisanych do rejestru zabytków będziemy musieli w pewnym stopniu zmienić nasz projekt – kończy Agnieszka Szczepaniak.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl