wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Spotkania
  4. Startup Wrocław: Ewolucje – nowa rzeczywistość 2020. Już 2 grudnia
Startup Wrocław: Ewolucje – nowa rzeczywistość 2020. Już 2 grudnia źródło: organizatorzy

Jakie zmiany przyniósł rok 2020 dla funkcjonowania firm technologicznych? Jak wpłynął na finansowanie startupów oraz ich modele biznesowe? Dla których branż okazał się szansą, a którym przyniósł straty? O tych sprawach m.in. powiedzą prelegenci podczas konferencji Startup Wrocław: Ewolucje. Organizatorzy zapraszają 2 grudnia, nieodpłatnie i online.

Reklama

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje odbędzie się już po raz piąty. Podczas tegorocznej edycji głównym tematem będzie nowa rzeczywistość 2020, czyli wpływ pandemii koronawirusa na startupy i ekosystem innowacji w naszym kraju. Spotkanie online rozpocznie się 2 grudnia o godzinie 10.00 i będzie bezpłatne.

Zarejestruj się na bezpłatną konferencję

Game changer

Organizatorzy podkreślają, że rok 2020 zapadnie nam na wiele lat w pamięć, ale nie z powodu wyboru nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych czy pożarów w Australii, ale przede wszystkim ze względu na koronawirusa, który zmienił reguły gry.

– Chcemy podsumować zmiany, jakie nastąpiły w działalności biznesowej młodych firm technologicznych  – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która jest organizatorem wydarzenia. – Podczas konferencji zderzymy ze sobą punkty widzenia doświadczonych przedstawicieli świata biznesu, finansów oraz doradztwa, a także poprosimy naszych ekspertów o ich prognozy dla ekosystemu innowacji na najbliższe miesiące – dodaje.

Insighty z biznesu

Jedną z prelegentek konferencji będzie Bogumiła Sobiczewska – wiceprezeska Stowarzyszenia Startup Founders, przedsiębiorczyni, która założyła niegdyś pierwszy na świecie internetowy przewodnik po świecie mody i zakupów – ShopTrotter, oraz laureatka 30 kreatywnych Wrocławia.

– W Startup Founders dzielimy się wiedzą i wzajemnie się wspieramy, aby zwiększyć szanse na sukces naszych biznesów – mówi Bogumiła Sobiczewska. – Podczas konferencji opowiem o wyzwaniach i szansach jakie startupom przyniosła pandemia, z przykładami rozwiązań wdrożonych w firmach naszych członków – dodaje.

Most innowacji

Prelegenci na Startup Wrocław: Ewolucje – nowa rzeczywistość 2020. Źródło: organizatorzy

Katarzyna Klimek jest menadżerką z 15-letnim doświadczeniem. Obszar jej specjalizacji to zarządzanie innowacyjnymi projektami dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży high-tech. Z ramienia Fundacji MOST opowie o tym, jak w dobie pandemii koronawirusa zmieniło się budowanie i rozwój innowacji:

– O sukcesie biznesu w warunkach dużej niepewności decyduje przede wszystkim zdolność identyfikacji zachodzących przemian, ich oceny i zaadaptowania się. W Fundacji MOST w kwietniu br. doświadczyliśmy tego na własnej skórze. Opowiem o tym na evencie Startup Wrocław: Ewolucje – Nowa rzeczywistość 2020.

Oprócz Sobiczewskiej i Klimek prelegentami Startup Wrocław: Ewolucje będą Eliza Kruczkowska z PFR oraz Tomasz Snażyk ze Startup Poland. Spotkanie poprowadzi Michał Karbowiak z Concordia Design Wrocław.

Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Concordia Design Wrocław. Partnerami Merytorycznymi: PFR, Startup Poland, Startup Founders, Fundacja MOST.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl