wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 55 mln zł zainwestuje pod Wrocławiem Starion Poland
1 września 2017 r. wmurowano kamień węgielny pod inwestycję Starion Poland
1 września 2017 r. wmurowano kamień węgielny pod inwestycję Starion Poland

1 września 2017 r. wmurowano kamień węgielny pod inwestycję Starion Poland. To pierwszy poddostawca spółki LG Chem Wrocław Energy, która w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia buduje największą w Europie fabrykę baterii litowych do samochodów elektrycznych. Jej otwarcie zaplanowano w tym roku.

Reklama

Starion Poland to pierwszy poddostawca LG Chem Wrocław Energy, który rozpoczął budowę swojego zakładu w Biskupicach Podgórnych – na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Spółka zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie otrzymała pod koniec czerwca 2017r.. Do 30 kwietnia 2018 roku firma planuje wybudować w gminie Kobierzyce halę o powierzchni 21, 5 tys. mkw. Starion Poland zainwestuje ponad 55 mln zł.

Starion Poland jest producentem plastikowych obudów do baterii przeznaczonych do pojazdów elektrycznych.

Pod Wrocławiem powstaje  największa w Europie fabryka baterii do aut

Koreański koncern LG Chem jest jednym z największych na świecie producentów baterii litowo-jonowych. Nowa fabryka LG Chem, której uruchomienie produkcji planowane jest na II połowę 2017 roku, będzie miała powierzchnię 41 300 mkw. Docelowo będzie produkować ponad 100 tys. baterii rocznie, wyłącznie do samochodów elektrycznych o wysokiej wydajności, które będą mogły pokonywać dystans do 320 km na jednym ładowaniu. Koreańczycy mają zatrudnić pod Wrocławiem ok. 1000 pracowników. Rekrutacja już się rozpoczęła.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl