www.wroclaw.pl

  Spy Shop z Wrocławia – sprzęt szpiegowski dla każdego

  Wszystko zaczęło się od słuchawki do ucha, która na początku lat 2000 stała się swojego rodzaju hitem na Politechnice Wrocławskiej. Później był nieduży sklep z podstawowym sprzętem szpiegowskim. Dziś Spy Shop działa w całej Polsce oraz za granicą. Oferuje produkty, z których korzystają nie tylko osoby podejrzewające partnera o zdradę lub pracownika o oszustwo, ale także policjanci, strażnicy, prywatni detektywi i adwokaci.

  Paweł Wujcikowski Fot. Spy Shop
  Paweł Wujcikowski

  Wywodzący się z Wrocławia Spy Shop jest firmą sprzedającą urządzenia szpiegowskie. Sieć składa się z dziewięciu sklepów stacjonarnych: we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Gdyni, Bydgoszczy, Rzeszowie i Warszawie. Jest to również sklep internetowy, który jest właśnie modernizowany i ulepszany. Wrocławska marka działa także za granicą – na rynkach czeskim i niemieckim, a dzięki spółce założonej w Wielkiej Brytanii eksportuje produkty na cały świat.

  Spy Shop Wrocław

  Historia Spy Shop Wrocław rozpoczęła się w roku 2007 od małego sklepu przy ul. Traugutta. Założył go Paweł Wujcikowski, były student Politechniki Wrocławskiej, który zrezygnował z nauki na Wydziale Elektroniki na rzecz rozwijania biznesu. Dziś w swojej firmie zatrudnia 50 osób.

  Zaczęło się od małego, bardzo dyskretnego urządzenia – popularnej wówczas wśród aktorów, suflerów, prezenterów i funkcjonariuszy słuchawki do ucha. Wynajmowałem taką słuchawkę kolegom ze studiów. Przy jej pomocy zdawali egzaminy. Co oczywiście nie spodobało się profesorom, którzy – w celu wyłapywania oszustów – zamawiali urządzenia wykrywające sprzęt taki jak słuchawki. Można powiedzieć, że wyposażałem wtedy w miecz i tarczę.

  Paweł Wujcikowski, właściciel Spy Shop

  Spy Shop urządzenia szpiegowskie – ukryte dyktafony i mikrofony

  Paweł Wujcikowski podkreśla, że urządzenia wykrywające cieszą się równie dużą popularnością co szpiegujące. Sklep jest autoryzowanym dystrybutorem sprzętu renomowanych marek z Kanady, USA, Tajwanu, Korei, Chin, Holandii czy Izraela.

  – Sprowadzamy tylko sprawdzone produkty, które są weryfikowane przez naszych pracowników pod kątem parametrów technicznych, sposobu działania i treści instrukcji, którą zawsze dokładnie tłumaczymy na język polski. Oferujemy również serwis – dodaje Paweł Wujcikowski.

  Właściciel dodaje, że atutem jego firmy są sklepy stacjonarne, w których klienci mogą obejrzeć i przetestować produkt.

  – Wykwalifikowani pracownicy zrobią w razie potrzeby krótkie szkolenie. Zapewniają fachowe i indywidualne podejście do potrzeb klientów, dzięki temu cieszymy się zaufaniem wśród coraz większej liczby osób i instytucji – mówi Paweł Wujcikowski i dodaje, że za granicą sklepów stacjonarnych jeszcze nie ma, ale możliwe, że niedługo będą w Berlinie i Pradze. W Wielkiej Brytanii już działają za to lokale pokazowe do prezentacji produktów na życzenie klienta.

  Spy Shop sprzęt do nagrywania i podsłuchiwania

  W Spy Shop kupują osoby szukające rozwiązania problemów osobistych i zawodowych. W tym celu zwykle nagrywają i podsłuchują. Najpopularniejszy sprzęt to m.in.: 

  • dyktafony i mikrofony wbudowane w rozmaite przedmioty (np. długopis),
  • ukryte kamery (np. w oprawkach okularów lub wisiorku),
  • wykrywacze kamer i podsłuchów oraz lokalizatory GPS do samochodów.
  • Polacy często kupują także oprogramowanie szpiegujące do monitorowania komputerów i telefonów.
  Pomagamy rozwiązywać codzienne problemy, zadbać o spokojne wakacje, bezpieczną podróż do szkoły czy pracy. Prezentujemy i popularyzujemy najnowocześniejszą technologię w służbie rodzicom, właścicielom firm, sportowcom, hobbystom i innym użytkownikom. Polacy chętnie poszukują urządzeń, które jeszcze kilka lat temu kojarzyły się wyłącznie z agentami służb specjalnych, i znajdują dla nich bardzo przydatne zastosowania.

  Paweł Wujcikowski

  Spy Shop – noktowizory do liczenia drapieżników

  Spy Shop zaczynał od szpiegowskich gadżetów i podstawowych urządzeń, ale teraz dużą część asortymentu stanowią produkty profesjonalne, przeznaczone dla zawodowców i instytucji publicznych. Klientami są prywatni detektywi, samorządy, służby mundurowe, agencje ochrony, kancelarie, zakłady karne, straże rybackie i leśne oraz wiele innych podmiotów.

   – Dzięki naszym urządzeniom wyszło na jaw wiele afer i przekrętów, o których słyszymy w telewizji – przyznaje Paweł Wujcikowski.

  Spy Shop zaopatrywał w sprzęt m.in. Aquapark Wrocław, Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Biuro Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, Izbę Celną w Kielcach i Olsztynie, Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Śląski Oddział Straży Granicznej, Straż Miejska w Katowicach czy Szpital Specjalistyczny w Brzozowie. Na liście rekomendacji widnieje również Drawieński Park Narodowy, który korzystał z noktowizorów do liczenia drapieżników nocą oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, której Spy Shop dostarczył minikamery dla strażników leśnych.

  Spy Shop – COVID: sterylizatory, kamery termowizyjne, czujniki temperatury

  Wrocławska firma na bieżąco dostosowuje asortyment do potrzeb rynku. Ostatnio w ofercie pojawiły się produkty z kategorii COVID, takie jak termometry, sterylizatory, kamery termowizyjne, czujniki temperatury, testy, bramki do kontroli temperatury, a nawet kabiny dezynfekujące. Z produktów tej kategorii skorzystał m.in. Stadion Wrocław, który zamówił oczyszczacz przejściowy do masowej dezynfekcji osób.

  – Urządzenie zostało po raz pierwszy wykorzystane w maju 2020 roku na meczu inaugurującym rozgrywki Ekstraklasy po przerwie związanej z pandemią pomiędzy Śląskiem a Rakowem Częstochową. Do dziś operator stadionu wykorzystuje urządzenie do zapewnienia jak największej ochrony klientów w przeciwdziałaniu COVID-19, używając go na różnego rodzaju spotkaniach organizowanych na obiekcie – wylicza Paweł Wujcikowski.

  Spy Shop – prywatny detektyw

  Oprócz sprzedaży Spy Shop jest aktywny w środowisku nowoczesnych technologii.

  • Z ich inicjatywy powstał pierwszy w kraju blog detektywistyczny podejmujący ciekawe tematy z zakresu szpiegostwa, kryminalistyki, prawa, a także prezentujący wyjątkowe przykłady zastosowania specjalistycznego sprzętu w życiu codziennym.
  • Spy Shop świadczy także usługę prywatnego detektywa.

  spyshop/jr