wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Spy Shop z Wrocławia – sprzęt szpiegowski dla każdego
Paweł Wujcikowski Spy Shop
Paweł Wujcikowski

Wszystko zaczęło się od słuchawki do ucha, która na początku lat 2000 stała się swojego rodzaju hitem na Politechnice Wrocławskiej. Później był nieduży sklep z podstawowym sprzętem szpiegowskim. Dziś Spy Shop działa w całej Polsce oraz za granicą. Oferuje produkty, z których korzystają nie tylko osoby podejrzewające partnera o zdradę lub pracownika o oszustwo, ale także policjanci, strażnicy, prywatni detektywi i adwokaci.

Wywodzący się z Wrocławia Spy Shop jest firmą sprzedającą urządzenia szpiegowskie. Sieć składa się z dziewięciu sklepów stacjonarnych: we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Gdyni, Bydgoszczy, Rzeszowie i Warszawie. Jest to również sklep internetowy, który jest właśnie modernizowany i ulepszany. Wrocławska marka działa także za granicą – na rynkach czeskim i niemieckim, a dzięki spółce założonej w Wielkiej Brytanii eksportuje produkty na cały świat.

Spy Shop Wrocław

Historia Spy Shop Wrocław rozpoczęła się w roku 2007 od małego sklepu przy ul. Traugutta. Założył go Paweł Wujcikowski, były student Politechniki Wrocławskiej, który zrezygnował z nauki na Wydziale Elektroniki na rzecz rozwijania biznesu. Dziś w swojej firmie zatrudnia 50 osób.

Zaczęło się od małego, bardzo dyskretnego urządzenia – popularnej wówczas wśród aktorów, suflerów, prezenterów i funkcjonariuszy słuchawki do ucha. Wynajmowałem taką słuchawkę kolegom ze studiów. Przy jej pomocy zdawali egzaminy. Co oczywiście nie spodobało się profesorom, którzy – w celu wyłapywania oszustów – zamawiali urządzenia wykrywające sprzęt taki jak słuchawki. Można powiedzieć, że wyposażałem wtedy w miecz i tarczę.

Paweł Wujcikowski, właściciel Spy Shop

Spy Shop urządzenia szpiegowskie – ukryte dyktafony i mikrofony

Paweł Wujcikowski podkreśla, że urządzenia wykrywające cieszą się równie dużą popularnością co szpiegujące. Sklep jest autoryzowanym dystrybutorem sprzętu renomowanych marek z Kanady, USA, Tajwanu, Korei, Chin, Holandii czy Izraela.

– Sprowadzamy tylko sprawdzone produkty, które są weryfikowane przez naszych pracowników pod kątem parametrów technicznych, sposobu działania i treści instrukcji, którą zawsze dokładnie tłumaczymy na język polski. Oferujemy również serwis – dodaje Paweł Wujcikowski.

Właściciel dodaje, że atutem jego firmy są sklepy stacjonarne, w których klienci mogą obejrzeć i przetestować produkt.

– Wykwalifikowani pracownicy zrobią w razie potrzeby krótkie szkolenie. Zapewniają fachowe i indywidualne podejście do potrzeb klientów, dzięki temu cieszymy się zaufaniem wśród coraz większej liczby osób i instytucji – mówi Paweł Wujcikowski i dodaje, że za granicą sklepów stacjonarnych jeszcze nie ma, ale możliwe, że niedługo będą w Berlinie i Pradze. W Wielkiej Brytanii już działają za to lokale pokazowe do prezentacji produktów na życzenie klienta.

Spy Shop sprzęt do nagrywania i podsłuchiwania

W Spy Shop kupują osoby szukające rozwiązania problemów osobistych i zawodowych. W tym celu zwykle nagrywają i podsłuchują. Najpopularniejszy sprzęt to m.in.: 

  • dyktafony i mikrofony wbudowane w rozmaite przedmioty (np. długopis),
  • ukryte kamery (np. w oprawkach okularów lub wisiorku),
  • wykrywacze kamer i podsłuchów oraz lokalizatory GPS do samochodów.
  • Polacy często kupują także oprogramowanie szpiegujące do monitorowania komputerów i telefonów.
Pomagamy rozwiązywać codzienne problemy, zadbać o spokojne wakacje, bezpieczną podróż do szkoły czy pracy. Prezentujemy i popularyzujemy najnowocześniejszą technologię w służbie rodzicom, właścicielom firm, sportowcom, hobbystom i innym użytkownikom. Polacy chętnie poszukują urządzeń, które jeszcze kilka lat temu kojarzyły się wyłącznie z agentami służb specjalnych, i znajdują dla nich bardzo przydatne zastosowania.

Paweł Wujcikowski

Spy Shop – noktowizory do liczenia drapieżników

Spy Shop zaczynał od szpiegowskich gadżetów i podstawowych urządzeń, ale teraz dużą część asortymentu stanowią produkty profesjonalne, przeznaczone dla zawodowców i instytucji publicznych. Klientami są prywatni detektywi, samorządy, służby mundurowe, agencje ochrony, kancelarie, zakłady karne, straże rybackie i leśne oraz wiele innych podmiotów.

 – Dzięki naszym urządzeniom wyszło na jaw wiele afer i przekrętów, o których słyszymy w telewizji – przyznaje Paweł Wujcikowski.

Spy Shop zaopatrywał w sprzęt m.in. Aquapark Wrocław, Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Biuro Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, Izbę Celną w Kielcach i Olsztynie, Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Śląski Oddział Straży Granicznej, Straż Miejska w Katowicach czy Szpital Specjalistyczny w Brzozowie. Na liście rekomendacji widnieje również Drawieński Park Narodowy, który korzystał z noktowizorów do liczenia drapieżników nocą oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, której Spy Shop dostarczył minikamery dla strażników leśnych.

Spy Shop – COVID: sterylizatory, kamery termowizyjne, czujniki temperatury

Wrocławska firma na bieżąco dostosowuje asortyment do potrzeb rynku. Ostatnio w ofercie pojawiły się produkty z kategorii COVID, takie jak termometry, sterylizatory, kamery termowizyjne, czujniki temperatury, testy, bramki do kontroli temperatury, a nawet kabiny dezynfekujące. Z produktów tej kategorii skorzystał m.in. Stadion Wrocław, który zamówił oczyszczacz przejściowy do masowej dezynfekcji osób.

– Urządzenie zostało po raz pierwszy wykorzystane w maju 2020 roku na meczu inaugurującym rozgrywki Ekstraklasy po przerwie związanej z pandemią pomiędzy Śląskiem a Rakowem Częstochową. Do dziś operator stadionu wykorzystuje urządzenie do zapewnienia jak największej ochrony klientów w przeciwdziałaniu COVID-19, używając go na różnego rodzaju spotkaniach organizowanych na obiekcie – wylicza Paweł Wujcikowski.

Spy Shop – prywatny detektyw

Oprócz sprzedaży Spy Shop jest aktywny w środowisku nowoczesnych technologii.

  • Z ich inicjatywy powstał pierwszy w kraju blog detektywistyczny podejmujący ciekawe tematy z zakresu szpiegostwa, kryminalistyki, prawa, a także prezentujący wyjątkowe przykłady zastosowania specjalistycznego sprzętu w życiu codziennym.
  • Spy Shop świadczy także usługę prywatnego detektywa.

spyshop/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl