wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ciężko wypracowane wakacje
Ciężko wypracowane wakacje

Na wakacje w Grecji prezes spółki giełdowej musi pracować niecałe półtora dnia, ale już kasjer w sklepie – prawie 39 dni.

Reklama

Firma Work Service przedstawiła wyliczenia, ile dni trzeba zarabiać w poszczególnych zawodach,

aby pozwolić sobie na wakacje w pięciu najpopularniejszych kierunkach wakacyjnych. Dane te dotyczą dziewięciu zawodów, a także średniej krajowej.

Koszt wakacji w 5 najpopularniejszych destynacjach (Grecja, Egipt, Turcja, Hiszpania i Tunezja) został wyliczony przez portal Wakacje.pl na podstawie danych dotyczących średnich cen własnych ofert od początku 2014 r. Dane dotyczące przepracowanych dni zawierają wszystkie dni w roku, także weekendy i dni wolne od pracy.

tab

I tak, na przykład do Egiptu lekarz pojedzie już dzięki 4 dniom pracy, ale elektryk dopiero po 21 dniach. Sędzia w Turcji może pojawić się po niespełna 10 dniach, natomiast pielęgniarka musiałaby pracować na taki wyjazd prawie 30 dni. Z kolei, aby pojawić się w Hiszpanii, lekarz musi spędzić w pracy 5 dni, ale już kasjer może sobie pozwolić na takie wakacje dopiero po 45 dniach. Najtańszy cel podróży spośród pięciu topowych destynacji to Tunezja. Programista może pojawić się w Tunezji już po tygodniu pracy, a farmaceuta po niecałych 12 dniach.

Biorąc pod uwagę aktualną średnią krajową, trzeba pracować przez prawie 25 dni, aby pojechać do Grecji; prawie 23 dni, aby znaleźć się w Egipcie; ponad 25 dni, aby pojechać do Turcji; prawie 29 dni, aby wakacje spędzić w Hiszpanii i niespełna 21 dni, aby wylądować w Tunezji.

- Te wyliczenia nie biorą jednak pod uwagę wydatków na życie, więc w rzeczywistości, aby zaoszczędzić na wakacje, musimy niestety pracować dłużej – tłumaczy Tomasz Hanczarek, prezes Zarządu Work Service SA.

tab

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl