wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Porozmawiają o sztucznej inteligencji w rozwoju miast i przedsiębiorstw

Sztuczna inteligencja w służbie zarządzania miastem, a także perspektywy biznesu i konkretnych rozwiązań AI kreowanych przez wrocławskie firmy będą tematem seminarium pt. "Sztuczna inteligencja w rozwoju miast i obszarów metropolitalnych". Odbędzie się ono w środę, 9 marca br. w godz. 10:00 - 14:30.

Seminarium eksperckie pt. "Sztuczna inteligencja w rozwoju miast i obszarów metropolitalnych" będzie już piątym z cyklu seminariów poświęconych rozwojowi sztucznej inteligencji, organizowanych przez Miasto Wrocław. Uczestnicy porozmawiają o tym, w jaki sposób sztuczna inteligencja pomaga zarządzać miastami oraz rozwijać działalność gospodarczą nowoczesnych przedsiębiorstw.

Wydarzenie można oglądać za pośrednictwem platformy streamingowej. Seminarium odbędzie się w języku polskim i angielskim.

Jeden z bloków tematycznych będzie miał także wymiar bardzo praktyczny – przedstawione zostaną zwycięskie rozwiązania z towarzyszącego wydarzenia - Hackathonu AI pt. "Gospodarowanie wodą w mieście przy wsparciu sztucznej inteligencji – szanse, prognozy i optymalizacja".

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele metropolii europejskich, którzy zaprezentują w sesji inspiracyjnej wdrożone rozwiązania AI na rzecz miast. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także m.in. przedstawiciele biznesu, administracji oraz osoby zajmujące się statystyką publiczną.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Wrocław, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Partnerem wydarzenia jest PwC.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło World Urban Forum 11 (WUF W Twoim Mieście).

Tagi:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama