wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zbudują schroniska młodzieżowe

wizualizacja

Nowoczesne schronisko młodzieżowe powstanie we Wrocławiu. Placówka ma być gotowa przed The World Games 2017. Obiekt będzie jednym z 8 kampusów przygotowywanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

Reklama

Wrocław, Brzeg, Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Trzebnica, Żmigród oraz Przeworno i Wołów – w tych miejscach ma powstać sieć schronisk młodzieżowych. Taki plan został zatwierdzony podczas Zjazdu Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 70 mln zł.

– Projekt realizowany będzie stopniowo, a tempo jego realizacji zależne będzie od pozyskiwania przez Stowarzyszenie środków zewnętrznych, przede wszystkim w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych – mówi Jacek Kowalski, prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

wizualizacja

Pierwszy będzie kampus we Wrocławiu

Zlokalizowany zostanie najprawdopodobniej koło Stadionu Wrocław. Obiekt planowany jest na 120 miejsc, ze stołówką i salami konferencyjnymi. W roku szkolnym, dodatkowym elementem ma być bursa, przeznaczona dla uczących się we Wrocławiu uzdolnionych dzieci m.in. z gmin członkowskich stowarzyszenia. Planowane jest także miejsce dla modułów komercyjnych z pomieszczeniami na wynajem.

Wrocławski kampus będzie obiektem bazowym, pełniącym funkcję administracyjną dla całej sieci kampusów. Pozostałe, o mniejszej wielkości rozlokowane będą na terenie gmin wchodzących w skład Aglomeracji Wrocławskiej.

wizualizacja

Kampusy dla uczniów i nie tylko

Konkurs na koncepcję architektoniczną kampusów wygrała firma Creoproject Bartosz Żmuda z Wrocławia. Forma każdego z nich ukształtowana jest w formie okręgu lub elipsy.

– Obiekty mają służyć dzieciom i młodzieży do wypoczynku, zielonych szkół oraz ferii i wakacji. W kampusach prowadzone będą również dedykowane zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży we współpracy z takimi partnerami merytorycznymi, jak uczelnie wyższe. W części ogólnodostępnej kampusów będą zaś mogły wypoczywać rodziny oraz entuzjaści pieszych i rowerowych wycieczek – mówi Jacek Kowalski i dodaje, że aglomeracyjne kampusy będą mieć adekwatne do formy współczesne rozwiązania technologiczne i materiałowe, z naciskiem na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii: – Dzięki nowoczesnemu wyglądowi podniosą atrakcyjność miejsc, w jakich zostaną posadowione i przyczynią się do rozszerzenia oferty noclegowej gmin członkowskich – dodaje Jacek Kowalski.

Otwarcie pierwszego wrocławskiego kampusu zaplanowane jest przed rozpoczęciem The World Games 2017. Przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej chcą, by z obiektu mogli korzystać uczestnicy oraz fani tej imprezy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl