wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Budują fabryki Mercedes-Benz w Jaworze
Przedstawiciele Daimler AG Mercedes-Benz Manufacturing Poland Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Przedstawiciele Daimler AG Mercedes-Benz Manufacturing Poland

Ruszyły prace pod przyszłą fabrykę silników Mercedes-Benz w Jaworze. Długo wyczekiwana i ważna dla regionu jaworskiego inwestycja ma się zakończyć w połowie 2019 roku.

Reklama

Kilkanaście dni po uzyskaniu pozwolenia na budowę, Strabag Polska, odpowiedzialna za realizację pierwszego etapu robót budowlanych, rozpoczęła prace na terenie przyszłej fabryki przy ulicy Cukrowniczej w Jaworze. Z linii produkcyjnych w połowie 2019 roku powinny zjechać pierwsze silniki czterocylindrowe nowej generacji, które trafią do wszystkich modeli samochodów marki Mercedes-Benz. 19 czerwca 2017 r. - wmurowanie kamienia węgielnego i oficjalne rozpoczęcie budowy pierwszej w Polsce fabryki Mercedes-Benz.

500 mln euro i 500 nowych miejsc pracy

Wartość inwestycji koncernu Daimler AG, realizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyniesie około 500 mln euro. Dzięki niej w samej fabryce powstanie ponad 500 nowych miejsc pracy. Szkolenia polskich inżynierów są planowane w fabryce silników w Untertürkheim oraz w zakładzie w Kölleda w Turyngii. Do Polski przyjadą też doświadczeni pracownicy z Niemiec, którzy będą dzielić się doświadczeniem z polską załogą. Plan szkoleń przewiduje także ścisłą współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi.

mat. prasowe

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl