www.wroclaw.pl

  Budują fabryki Mercedes-Benz w Jaworze

  Ruszyły prace pod przyszłą fabrykę silników Mercedes-Benz w Jaworze. Długo wyczekiwana i ważna dla regionu jaworskiego inwestycja ma się zakończyć w połowie 2019 roku.

  Przedstawiciele Daimler AG Mercedes-Benz Manufacturing Poland Fot. Mercedes-Benz Manufacturing Poland
  Przedstawiciele Daimler AG Mercedes-Benz Manufacturing Poland

  Kilkanaście dni po uzyskaniu pozwolenia na budowę, Strabag Polska, odpowiedzialna za realizację pierwszego etapu robót budowlanych, rozpoczęła prace na terenie przyszłej fabryki przy ulicy Cukrowniczej w Jaworze. Z linii produkcyjnych w połowie 2019 roku powinny zjechać pierwsze silniki czterocylindrowe nowej generacji, które trafią do wszystkich modeli samochodów marki Mercedes-Benz. 19 czerwca 2017 r. - wmurowanie kamienia węgielnego i oficjalne rozpoczęcie budowy pierwszej w Polsce fabryki Mercedes-Benz.

  500 mln euro i 500 nowych miejsc pracy

  Wartość inwestycji koncernu Daimler AG, realizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyniesie około 500 mln euro. Dzięki niej w samej fabryce powstanie ponad 500 nowych miejsc pracy. Szkolenia polskich inżynierów są planowane w fabryce silników w Untertürkheim oraz w zakładzie w Kölleda w Turyngii. Do Polski przyjadą też doświadczeni pracownicy z Niemiec, którzy będą dzielić się doświadczeniem z polską załogą. Plan szkoleń przewiduje także ścisłą współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi.

  mat. prasowe

  Galeria

  Kliknij na zdjęcie aby powiększyć