wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza budowa nowego kompleksu rekreacyjnego we wrocławskim aquaparku
Wizualizacja nowej hali basenowej wrocławskiego aquaparku
Wizualizacja nowej hali basenowej wrocławskiego aquaparku

Wiosną 2019 roku wrocławski aquapark rozpocznie budowę nowej hali basenowej, w której znajdą się jedyne w Europie atrakcje wodne dla rodzin z dziećmi. Koszt inwestycji wyniesie 39 mln zł i w całości zostanie pokryty ze środków własnych spółki. Z nowych atrakcji skorzystamy w 2021 roku.

Reklama

Tylko w 2017 roku wrocławski aquapark odwiedziło niemal 1 700 000 gości, co plasuje go w pierwszej trójce najpopularniejszych parków wodnych w Europie. – Mając na uwadze dalszy rozwój i chęć przyciągnięcia jeszcze większej liczby odwiedzających, wrocławski park wodny postanowił wybudować nową halę basenową, w której znajdą się jedyne w Europie atrakcje wodne dedykowane dla rodzin z dziećmi – mówi prezes zarządu Krzysztof Hołub.

Inwestycja pozwoli wrocławianom na korzystanie z nowości, których nie znajdziemy w żadnym innym halowym parku wodnym w Europie. W nowym budynku stanie bowiem gigantyczny wodny plac zabaw, zestaw interaktywnych zabawek, a także nowy basen dla najmłodszych. To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego miasta, którzy uwielbiają spędzać czas w aquaparku.

– W nowej hali będzie można korzystać ze spektakularnych atrakcji, które wybraliśmy po bardzo dokładnym zapoznaniu się z trendami dostępnymi w najlepszych aquaparkach na świecie. Centralnym elementem nowego obiektu będzie gigantyczny wodny plac zabaw o wysokości 14 m oraz powierzchni 700 mkw., otoczony ponad 60 wolnostojącymi zabawkami wodnymi, a także nowy basen o powierzchni 150 mkw., dostosowany do potrzeb niemowląt i ich opiekunów – wyjaśnia Krzysztof Hołub.

Atrakcje dla rodzin

– Parki wodne, niezależnie od lokalizacji i miejscowego uwarunkowania kulturowego, rozwijają się w bardzo zbliżonych kierunkach. Dużym zainteresowaniem nieodmiennie cieszą się atrakcje skierowane dla rodzin z małymi dziećmi, dlatego najważniejszym trendem w tworzeniu infrastruktury dla najmłodszych jest łączenie zabawy z funkcją poznawczą – mówi Anna Hejno, rzeczniczka prasowa wrocławskiego aquaparku.

Oprócz atrakcji o charakterze rekreacyjnym, w nowym obiekcie wybudowany zostanie także basen do nauki pływania dla najmłodszych – to efekt ogromnego zainteresowania organizowanymi przez aquapark kursami nauki pływania dla najmłodszych. Aktualnie ze szkoły pływania miesięcznie korzysta ok. 3000 dzieci, zaś jedyną barierą w rozwoju tych usług, jest brak drugiego basenu o parametrach zbliżonych do uwielbianej przez dzieci Dziecięcej Zatoki.

– Przy analizie potencjalnych opcji rozwoju obiektu badaliśmy różne możliwości. Liderzy branży, do których zaliczam także nasz park wodny, jednoznacznie stawiają na atrakcje dedykowane dla najmłodszych. Wierzymy, że ta właśnie grupa klientów będzie chętnie korzystała z aquaparku po jego rozbudowie – dodaje Krzysztof Hołub.

Co dokładnie znajdzie się w nowej hali?

Powstanie wodny plac zabaw o powierzchni 700 mkw. i wysokości 14 m, czyli bezpieczna i inspirująca przestrzeń dla całej rodziny. Sercem placu zabaw będzie 6 zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności, a system drabinek i mostów pozwoli na odkrywanie niezliczonych „sekretnych” ścieżek, których pokonywanie stymuluje aktywność fizyczną traktowaną przez dzieci jako zabawę.

Nie zabraknie także 60 wolnostojących interaktywnych zabawek, które połączą rozrywkę z edukacją. Znajdą się tam specjalne fontanny, śruby archimedesa, połączone systemy służące do przelewania wody i obserwowania skutków zwiększania i zmniejszania jej ciśnienia, systemy zapór wodnych itp. 

Dodatkowo powstanie także basen dla najmłodszych dzieci o powierzchni 150 mkw. i głębokości do 1 m, który będzie służył do zabawy i nauki pływania dla najmłodszych dzieci (0-6 lat). Temperatura wody i głębokość niecki zostaną dobrane w taki sposób, by zwiększyć komfort korzystających z niego maluchów. Wskazywaną przez pediatrów temperaturą optymalną dla tak małych dzieci jest 33-34 st. C. Ponieważ cele zajęć prowadzonych w tej niecce jest wspólna rekreacja dla dzieci i ich rodziców, głębokość basenu zaplanowano na 90 cm, co pozwoli dorosłym unosić dzieci na powierzchni wody, bez konieczności pochylania się.

Koszt inwestycji wyniesie 39 mln zł

Koszt nowej inwestycji szacowany jest na 39 mln zł. – Z dumą pragnę podkreślić, że całość kosztów pokryta zostanie ze środków własnych spółki. Znakomita sytuacja finansowa przedsiębiorstwa pozwala nam podjąć takie zobowiązanie, bez konieczności wspierania się kredytem czy inną formą dokapitalizowania. Kolejne lata zamykane ze znacznym zyskiem, pozwoliły nam na zgromadzenie środków wystarczających do sfinansowania tak ambitnego przedsięwzięcia. Cieszę się z tego faktu, zwłaszcza że w naszej branży tak dobra kondycja jest raczej wyjątkiem – zaznacza prezes parku wodnego.

Wrocławski aquapark to jedyny w Polsce obiekt tego typu, który zarabia na swoje utrzymanie, zaś w skali europejskiej to jeden z nielicznych parków wodnych, który jest w stanie wypracować zysk wystarczający do sfinansowania swojego rozwoju. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku, zaś ich zakończenie zaplanowano na ostatni kwartał 2021 roku.

Nowa hala zostanie usytuowana pomiędzy dobudowaną w 2013 roku Dziecięcą Zatoką, a ogrodem saunowym i zajmie powierzchnię niemal 2500 mkw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl