wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozpoczął się remont gmachu GDDKiA

Na ul. Powstańców Śląskich ogrodzono teren wokół siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Trwają tam prace przygotowawcze do gruntownej przebudowy, dzięki której zabytkowy obiekt zyska m.in. oszkloną fasadę na poziomie trzeciej kondygnacji i zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Budynek zostanie przebudowany w taki sposób, aby spełniał wszelkie normy oraz wytyczne związane z zakresem funkcjonowania placówek i urzędów publicznych. Przebudowa ma przede wszystkim na celu podniesie standardu obsługi petentów urzędu oraz podniesienie wydajności pracy urzędników – mówi Michał Radoszko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu.

 Remont wykona częstochowska firma „Ulbud”, koszt inwestycji wyniesie około 14 milionów złotych, a remont potrwa dwa lata.

 – Przetarg rozstrzygnięto w kwietniu. Była to najkorzystniejsza finansowo oferta. Do przetargu zgłosiło się osiem firm. Ich oferty opiewały na kwoty od 14,1 mln złotych do 17, 7 mln. Budowa zostanie w całości sfinansowana z budżetu państwa – dodaje Michał Radoszko.

 Na czas trwania remontu urzędnicy wyprowadzili się do budynku przy ul. Lotniczej 24. To właśnie tam będzie można teraz załatwić sprawy w urzędzie.

 – Do siedziby tymczasowej zostały prześnione wszystkie piony i komórki organizacyjne urzędu, które do tej pory funkcjonowały przy ulicy Powstańców Śląskich 186 oraz ulicy Sudeckiej 98 we Wrocławiu – wyjaśnia Michał Radoszko.

Miłosz Turowski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl