wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rozpoczął się remont gmachu GDDKiA (fot. Miłosz Turowski)

Reklama

Na ul. Powstańców Śląskich ogrodzono teren wokół siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Trwają tam prace przygotowawcze do gruntownej przebudowy, dzięki której zabytkowy obiekt zyska m.in. oszkloną fasadę na poziomie trzeciej kondygnacji i zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Budynek zostanie przebudowany w taki sposób, aby spełniał wszelkie normy oraz wytyczne związane z zakresem funkcjonowania placówek i urzędów publicznych. Przebudowa ma przede wszystkim na celu podniesie standardu obsługi petentów urzędu oraz podniesienie wydajności pracy urzędników – mówi Michał Radoszko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu.

 Remont wykona częstochowska firma „Ulbud”, koszt inwestycji wyniesie około 14 milionów złotych, a remont potrwa dwa lata.

 – Przetarg rozstrzygnięto w kwietniu. Była to najkorzystniejsza finansowo oferta. Do przetargu zgłosiło się osiem firm. Ich oferty opiewały na kwoty od 14,1 mln złotych do 17, 7 mln. Budowa zostanie w całości sfinansowana z budżetu państwa – dodaje Michał Radoszko.

 Na czas trwania remontu urzędnicy wyprowadzili się do budynku przy ul. Lotniczej 24. To właśnie tam będzie można teraz załatwić sprawy w urzędzie.

 – Do siedziby tymczasowej zostały prześnione wszystkie piony i komórki organizacyjne urzędu, które do tej pory funkcjonowały przy ulicy Powstańców Śląskich 186 oraz ulicy Sudeckiej 98 we Wrocławiu – wyjaśnia Michał Radoszko.

Miłosz Turowski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl