wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozbierają Navicentrum i Naviga koło pl. Dominikańskiego
Rozbierają Navicentrum i Naviga koło pl. Dominikańskiego Jarek Ratajczak
Rozbierają Navicentrum i Naviga koło pl. Dominikańskiego

Już wkrótce dużo się zmieni w ścisłym centrum Wrocławia, pomiędzy placem Nowy Targ a ul. Wita Stwosza. Na początku znikną z miejscowego krajobrazu dwa stare biurowce, wybudowane jeszcze w epoce PRL-u, czyli Navicentrum i Naviga.

Reklama

W miejscu Navicentrum i Naviga, zaledwie kilkaset metrów od wrocławskiego rynku, już niedługo powstanie nowoczesny budynek o charakterze biurowo-usługowym. Wybuduje go Skanska Property Poland.

– Aktualnie prowadzimy prace przygotowawcze mające na celu dostosowanie działki do realizacji przyszłej inwestycji – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland. – Kolejnym etapem będzie rozbiórka istniejących budynków, którą chcemy wykonać po zakończeniu prac przygotowawczych. Równolegle pracujemy nad projektowaniem inwestycji razem z zespołem architektów z Maćków Pracownia Projektowa. Jednak jest jeszcze za wcześnie, żeby przedstawić więcej szczegółów na temat samej inwestycji oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych prac.

Teren, na którym powstanie nowy biurowiec został sprzedany firmie Skanska na początku 2016 r. za 18 mln zł. Kilka tygodni temu inwestor uzyskał zgodę na rozbiórkę starych biurowców.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl