wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Kamienica przy ul. Wita Stwosza 33-35 powstała w 1899 roku . materiały prasowe
Kamienica przy ul. Wita Stwosza 33-35 powstała w 1899 roku .

Dawna siedziba banku PKO BP przy ul. Wita Stwosza 33-35 przejdzie dużą metamorfozę. W zabytkowym budynku powstaną wkrótce luksusowe apartamenty na wynajem krótkoterminowy, powierzchnie biurowe oraz restauracje.

Kamienica przy ul. Wita Stwosza 33-35 powstała w 1899 roku dla Schlesischer Bankverein. Od momentu jej wybudowania do 2019 roku była siedzibą różnych banków. Jej ostatnim właścicielem był PKO Bank Polski SA. W 2017 roku budynek został wpisany do rejestru zabytków. Aktualnie właścicielem obiektu jest firma Dolnośląskie Inwestycje SA, która zamierza odrestaurować obiekt. Mają tam powstać luksusowe apartamenty pod wynajem krótkoterminowy, powierzchnie biurowe oraz strefa restauracyjna.

Wiele restauracji w jednym miejscu

Na najniższych kondygnacjach – na parterze i wysokiej na cztery metry piwnicy zaplanowano nowoczesny kompleks multigastronomiczny. Pod jednym dachem goście kompleksu będą mieli do wyboru osiem restauracji, w których serwowane będą dania kuchni z całego świata. Inwestor rozpoczął już podpisywanie umów z najemcami. Na razie jednak

Aby miejsce to było dostępne dla gości niezależnie od pogody, dziedziniec zostanie osłonięty szklanym dachem, rozpostartym nad trzecim piętrem budynku.

Małe apartamenty na wynajem

W zmodernizowanych pomieszczeniach znajdą się również dwa kompleksy biurowe oraz 111 niewielkich apartamentów hotelowych o powierzchni od 20 do ponad 40 mkw. Będą one usytuowane na kondygnacjach powyżej parteru. Głównym przeznaczeniem inwestycji jest wynajem hotelowy krótkoterminowy.

Według inwestora, obiekt ten ma być przykładem społecznej odpowiedzialności biznesu i wpisywać się w zachodnie trendy ratowania zabytków przez adaptowanie ich do współczesnych wyzwań. Rewitalizacja budynku jest prowadzona z dbałością o zachowanie jak najwięcej elementów dawnego wyposażenia. Inwestor chce również nawiązać do czasów, gdy w budynku mieścił się ogromny skarbiec. Dlatego zamierza przywrócić funkcjonowanie w obiekcie skrytek depozytowych jako połączenie tradycji tego obiektu z jego nowym przeznaczeniem.

Po zakończeniu modernizacji kamienica ma przyjąć nazwę „Rezydencja Bankowa”. Ponowne oddanie budynku do użytku zaplanowano na czwarty kwartał 2023 roku.

 

Czy wiesz, że…

W kamienicy przy ul. Wita Stwosza 33-35 znajduje się najstarsza działająca we Wrocławiu winda.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl