www.wroclaw.pl

  Remont ryneczku Jemiołowa zakończony

  Na początku grudnia zakończyła się przebudowa ryneczku Jemiołowa. Plac zyskał nową nawierzchnię, powstała też dodatkowa infrastruktura dla foodtrucków.

  Ryneczek Jemiołowa Fot. źródło: ZZK
  Ryneczek Jemiołowa

  Bardziej komfortowo i przestronnie

  Zarząd Zasobu Komunalnego oddał do użytku odnowiony ryneczek przy ul. Jemiołowej we Wrocławiu. Nowy plac poprawi komfort pracy handlarzom oraz kupującym. Dotychczasowa, asfaltowa nawierzchnia okazała się bowiem niewystarczająca, dlatego nową wykonano z bardziej wytrzymałej i odpornej na temperatury kostki betonowej.

  – W ramach inwestycji pojawiła się też dodatkowa zieleń, nowe punkty poboru energii, wykonano także odwodnienie oraz wybudowano stację zlewną do odbioru nieczystości z foodtrucków – wyjaśnia Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu. – Po przebudowie na placu może zaparkować ich przynajmniej kilkanaście – dodaje.

  Ryneczek Jemiołowa, źródło: ZZK

  Na czas prac remontowych ryneczek Jemiołowa cały czas był do dyspozycji handlarzy i mieszkańców. Kupcy, podczas wymiany nawierzchni, otrzymali zgodę na użytkowanie sąsiedniego terenu należącego do Gminy Wrocław.

  Nie tylko handel

  Dzięki remontowi na ryneczku będą mogły się odbywać również osiedlowe festyny z wykorzystaniem profesjonalnej sceny.

  – Mamy nadzieję, że miejsce to cały czas będzie „tętnić życiem” i chętnie będzie wykorzystywane do organizacji lokalnych imprez i uroczystości – dodaje Tomasz Jankowski.

  Przypomnijmy, ryneczek Jemiołowa w 2019 r. został zagospodarowany na terenie boiska po dawnym Liceum Ogólnokształcącym nr V. Jego operatorem jest ARENA Sp. z o.o.

  Przebudowa ryneczku Jemiołowa kosztowała ponad 700 tys. złotych. Prace nadzorował Zarząd Zasobu Komunalnego.

  Czytaj też: Przebudowa Ryneczku Jemiołowa