wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Merck we Wrocławiu stawia na rozwój. Zwiększają zatrudnienie
Merck - Darmstadt  w Niemczech źródło: Merck
Merck - Darmstadt w Niemczech

Sto nowych stanowisk, możliwości rozwoju czy bogaty pakiet benefitów pracowniczych – tak zmienia się Regionalne Centrum Usług Biznesowych Merck we Wrocławiu (Merck Business Solutions Europe Sp. z o.o.). Jego pracownicy odpowiadają za dostarczanie usług biznesowych spółkom Merck w Europie i na świecie. Uznawani są za najstarszą na świecie firmę farmaceutyczną i chemiczną z ponad 350-letnią tradycją.

Reklama

Koncern Merck to spółka naukowo-technologiczna. Działa w trzech sektorach – ochrony zdrowia (Healthcare), badaniach naukowych (Life Science) oraz zaawansowanych materiałów i technologii (Performance Materials).

We Wrocławiu Merck jest od 2013 r., trzy lata później powstało Regionalne Centrum Usług Biznesowych, które znajduje się w biurowcu Millennium Tower przy ulicy Strzegomskiej. Jego pracownicy obsługują głównie europejskie spółki, ale oferują również dodatkowe wsparcie dla każdego z 66 rynków na świecie, na których działa Merck.

100 nowych miejsc pracy

Wrocławskie centrum stale się rozwija. Obecnie zatrudnia ponad 350 pracowników, a do końca 2020 roku powstanie ponad 100 nowych stanowisk. Pośród głównych obszarów zatrudnienia znajdą się: HR (m.in. Payroll Specialist oraz Learning Administrators), Finanse (m.in. VAT Accounting Specialists), Zakupy (m.in. Sourcing Analyst) oraz IT (m.in. Robotics Process Developers).

Regionalne Centrum Usług Biznesowych Merck we Wrocławiu, źródło: Merck

Magdalena Bystranowska, dyrektor zarządzająca w Merck Business Solutions Europe Sp. z o.o. podkreśla, że wrocławskie centrum jest jednym z trzech tego typu ośrodków Merck na świecie: – W 2019 roku do naszego zespołu dołączyło ponad 160 nowych pracowników, nie tylko z Polski, ale także z innych krajów – zaznacza.

Magdalena Bystranowska dodaje, że Merck we Wrocławiu nie tylko zatrudnia, stwarza również możliwości rozwoju obecnych i nowozatrudnionych pracowników, nie zapominając o atrakcyjnych benefitach pracowniczych i codziennym komforcie pracy. Dla osób, które chcą rozwijać znajomość języków obcych, do wyboru są kursy organizowane w biurze.

– Pracownicy mogą korzystać ze szkoleń operacyjnych czy projektowych, a w razie potrzeb zawsze mogą liczyć na opiekę mentora. Nie brakuje wspólnych akcji charytatywnych, ekologicznych czy spotkań sportowych. W ramach benefitów pracowniczych, dostępny jest system kafeteryjny, który pozwala na samodzielne dobieranie świadczeń pozapłacowych. W zależności od indywidualnych potrzeb, osoby zatrudnione mogą wybrać między innymi: kartę MultiSport, opiekę medyczną, vouchery na paliwo czy usługi kosmetyczne – wyliczają przedstawiciele firmy.

Dla Merck ważny jest także komfort w miejscu pracy. W nowoczesnym, wrocławskim biurze pracownicy mają możliwość skorzystania z masażu, jak również z ćwiczeń fizycznych. Firma oferuje także dodatkowe 2 dni, które pracownik ma dodane do urlopu.

Merck – 352 lata tradycji

Merck informuje, że są najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną. Jej korzenie to Engel-Apotheke (Apteka Anioła) w Darmstadt zakupiona przez Friedricha Jacoba Mercka w 1668 roku. Engel-Apotheke do dziś jest własnością rodziny Merck.

Od połowy XVIII wieku apteka przekształciła się w placówkę naukową, w której farmaceuci nie tylko uczyli się praktycznego użytkowania aparatów i substancji leczniczych, ale także studiowali chemię, fizykę, botanikę, zoologię i mineralogię.

Źródło: Merck

Obecnie ok. 52 tys. pracowników firmy na całym świecie jest zaangażowanych w dalszy rozwój technologii wydłużających życie pacjentów i poprawiających jego jakość – począwszy od terapii stosowanych w leczeniu raka i stwardnienia rozsianego, nowoczesnych systemów wspierających badania naukowe i tworzenie leków, zakończywszy na produkcji ciekłych kryształów wykorzystywanych w smartfonach i telewizorach LCD.

W 2018 r. Merck odnotował przychód ze sprzedaży w wysokości 14,8 miliarda euro w 66 krajach.

Merck prowadzi swoją działalność w Polsce od 1992 roku. Obecnie zatrudnia blisko 600 pracowników. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, pozostałe dwie spółki są w Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl