wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie startupy w Nowym Jorku
TechCrunch Disrupt 2017 w Nowym Jorku źródło: rebug.io
TechCrunch Disrupt 2017 w Nowym Jorku

Rebug.io i Agribot – dwa wrocławskie startupy, jako jedyne z Polski, uczestniczyły w konferencji TechCrunch Disrupt 2017 w Nowym Jorku. Spotkanie, które zgromadziło 2 tys. uczestników z całego świata, to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla startupowej branży.

Reklama

Wrocławskie startupy: Agribot – jest pomysłodawcą autonomicznego robota przeznaczonego dla rolnictwa oraz Rebug.io, który opracował narzędzie do nagrywania zachowania użytkowników na dowolnej stronie lub aplikacji – uczestniczyły w konferencji TechCrunch Disrupt 2017 w Nowym Jorku. Trwająca trzy dni (15-17 maja 2017) impreza zgromadziła ponad 2 tys. uczestników z całego świata.

– Wyjazd do Nowego Jorku na tegoroczny TechCrunch Disrupt to niebywała szansa – nie tylko na promocję naszego przedsięwzięcia, ale także miasta i kraju, z którego wywodzi się firma. Liczne rozmowy z potencjalnymi nabywcami naszej usługi i inwestorami potwierdzały renomę polskich programistów i startupów, które cieszą się dużą przychylnością zagranicznych funduszy – mówi Paweł Wojtyczka, prezesa zarządu (CEO) w rebug.io.

Wrocławianie na TechCrunch Disrupt

Konferencję TechCrunch Disrupt organizuje redakcja jednego z największych na świecie portali technologicznych, a wydarzenie wspierane jest przez kilkudziesięciu międzynarodowych partnerów i sponsorów (m.in.: BMW, Microsoft, Red Bull, Verizon, CBRE). Wspomniane startupy rywalizują i prezentują się w 13 kategoriach – począwszy od IT i e-commerce, przez rozrywkę, media i modę po rozwiązania sztucznej inteligencji i nowoczesną bankowość na biotechnologii i transporcie skończywszy.

Jedną z 213 firm, która prezentowała w Nowym Jorku swoje przedsięwzięcie i możliwości okazał się rebug.io – wrocławski startup IT, który opracował narzędzie do nagrywania zachowania użytkowników na dowolnej stronie lub aplikacji.

– Na podstawie zarejestrowanej aktywności usługa automatycznie wykrywa błędy programistyczne i funkcjonalne tkwiące w oprogramowaniu i designie. Rebug.io nie tylko wskazuje błędy, ale także je przewiduje dzięki algorytmom wspieranym przez sztuczną inteligencję. Narzędzie ma usprawniać pracę programistów i projektantów, a także funkcjonowanie działów support i helpdesk – mówi Paweł Wojtyczka.

Rebug.io zakwalifikował się do udziału w wydarzeniu dzięki wygranej w czasie tegorocznej edycji Inference (http://www.wroclaw.pl/startupy/inference-konferencja-dla-startupow), w której uczestniczył John Biggs – wielokrotny przedsiębiorca i dziennikarz TechCrunch, który współorganizował nowojorską edycję Disrupt. Publicysta i pasjonat technologii docenił pomysły startupu jednocześnie zapraszając zespół rebug.io do Nowego Jorku.

Osoby z autyzmem i zespołem Aspergera w branży IT

Założyciele rebug.io chcą zatrudnić osoby borykające się z problemem autyzmu i zespołem Aspergera, które mimo zaburzeń społecznych doskonale radzą sobie w branży IT. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl